DVA MOĆNA REKORDA OBELEŽILA NOĆ U NBA: Sijakam dao 52 poena za Toronto, Bruklin šampionu 91 za poluvreme! (VIDEO)
Paskal Sijakam, Foto: Chris Young / Zuma Press / Profimedia

nba

Janis je ubacio 45, ali njegov Milvoki nije izbegao poraz u Ohaju

Sem tri utakmice timova srpskih košarkaša, još osam je odigrano sinoć u NBA ligi.

U derbiju Istoka, Klivlend je na domaćem terenu pobedio Milvoki sa 114:106, i tako su došli do petog vezanog trijumfa.

Domaća ekipa je tokom treće četvrtine u nekoliko navrata vodila sa 24 poena razlike, a Milvoki je do kraja uspeo samo da ublaži poraz. Ovo je bio njihov treći međusobni meč u sezoni i prva pobeda Kavalirsa.

Donovan Mičel je vodio Klivlend do pobede sa 36 poena, Darijus Garlend je dodao 23 poena, dok je Džeret Alen upisao 19 poena i osam skokova.

Janis Antetokumpo je u gostujućem timu zabeležio rekord sezone sa 45 poena, uz 14 uhvaćenih lopti, a Bruk Lopes je postigao 14 poena.

Baksi su i pored poraza ostali na prvom mestu Istoka sa 22 pobede i devet poraza, dok je Klivlend treći sa učinkom 22-11.

Bruklin je na svom terenu bio ubedljiv protiv Golden Stejta sa 143:113, a domaći tim je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremenu (91:51) - rekord franšize.

Filadelfija je predvođena Žoelom Embidom (22 poena i 10 skokova) na domaćem terenu zabeležila pobedu nad Detroitom 113:93, i tako je ostvarila šesti uzastopni trijumf.

Dalas je na gostovanju savladao Minesotu sa 104:99, uz dabl-dabl učinak Luke Dončiča (25 poena i 10 asistencija).

Toronto je na gostovanju bio bolji od Njujork Niksa sa 113:106, i tako je prekinuo niz domaće ekipe od osam uzastopnih pobeda.

Meč, a i celo veče u ligi, obeležio je Paskal Sijakam sa učinkom karijere - 52 poena.

Indijana je na gostovanju pobedila Boston sa 117:112, i nanela tom timu treći vezani poraz.

Pobede na svom terenu su zabeležile ekipe Sakramenta i Los Anđeles Klipersa. Sakramento je savladao Los Anđeles Lejkerse sa 134:120, uz tripl-dabl Domantasa Sabonisa (13 poena, 21 skok i 12 asistencija), dok su Klipersi bili bolji od Šarlota sa 126:105.