Turci poslali upozorenje Zvezdi, legende Olimpijakosa objasnile, Galata ugasila Barsu! (VIDEO)

evroliga, 22. kolo

Samo jednu pobedu manje ima tim Dejvida Blata od crveno-belih na devetoj poziciji

Ekipa Darušafake nastavila je borbu za četvrtinu finala Evrolige pošto je u meču 22. kola elitnog takmičenja porazila Fenerbahče – 72:65.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Tim Dejvida Blata stigao je do 11. trijumfa i nalazi se na devetoj poziciji na tabeli, sa samo pobedom manje od šestoplasirane Crvene zvezde.

S druge strane, momci Željka Obradovića pretrpeli su osmi neuspeh, pa su ostali na četvrtom mestu sa jednom pobedom više od Panatinaikosa, odnosno dve od crveno-belih iz Beograda.

Gosti su bolje počeli duel u 'Folcvagen areni' brzo su stvorili dvocifrenu prednost, ali je domaćin već do poluvremena uspeo da odgovori i pređe u vođstvo (34:31).

Nismo gledali previše lepu košarku, bilo je puno konfuznih napada i brzopletih rešenja na obe strane, a poseban ton celom meču dali su i arbitri (Sreten Radović iz Hrvatske, Matej Boltauzer iz Slovenije i Karlos Peruga iz Španije). U poslednju deonicu ušlo se sa izjednačenim rezultatom (47:47), a Darušafaka je bila ta koja se bolje snašla u samom finišu.