KAKVA ZAVRŠNICA ISTORIJSKOG MEČA! Nedović trojkom utišao Grobare za muk u Areni! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizan - Crvena zvezda, Foto: Starsport©

Objavljeno: 01:29h
Miloš Dreković
Završeno
22:30h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostujućem terenu u Beogradu Partizan sa 76:73 u utakmici 12. kola Evrolige.

Pobedu Zvezdi doneo je Nemanja Nedović "trojkom" dve sekunde pre kraja utakmice. On je bio najefikasniji u ekipi sa 20 poena, Luka Vildosa postigao je 14, a Filip Petrušev 10 poena. Ognjen Dobrić dodao je devet poena, a Hasan Martin osam poena i sedam skokova.

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Kevin Panter sa 15 poena, Jam Madar postigao je 14, Janis Papapetru 13 poena uz šest skokova, a Matijas Lesor 11 poena uz 10 skokova.

Partizan je u poslednjem napadu imao šansu za produžetak, ali je Madar bio neprecizan sa distance. Posle 12 kola Zvezda ima šest pobeda i šest poraza, a Partizan četiri pobede i osam poraza.

Ovo je bio prvi "večiti" derbi beogradskih klubova u kontinentalnom takmičenju.

Izmena: 01:29h
22:21h

40' Nedović pogađa trojku na 2 sekunde do kraja meča.

KRAJ SUSRETA!!!!!!!! Crvena zvezda savladala je Partizan 76:73. Zvezda još uvek ne zna za poraz od dolaska Duška Ivanovića na klupu.

Izmena: 01:21h
22:18h

39' Papapetru je poentirao za 73:70, ali je onda trojku za Zvezdu pogodio Vildosa i doneo izjednačenje 73:73.

22:15h

38' Vildosa postiže trojku za Crvenu zvezdu 71:70.

22:12h

37' Panter je sjajan večeras, Partizan vodi 71:65.

KK Partizan, KK Crvena zvezda, Kevin Panter, Branko Lazić
22:07h

35' Vukčević je postigao svoje prve poene na meču (67:64), a minut odmora zatražio je trener Crvene zvezde.

22:03h

33' Lesor zakucava i donosi novu prednost Partizanu 62:60. Zvezda odgovara preko Mitrovića 62:62. Trojka Papapetrua 65:62.

22:00h

32' Partizan je sa dve trojke otvorio poslednji deo igre 58:56.

21:54h

30' Martin je pogodio i doneo koš prednosti Crvenoj zvezdi pred odlučujućih 10 minuta igre.

Izmena: 01:23h
21:52h

28' Strašan prodor Pantera koji postiže svoj 13-ti poen za prednost Partizana 50:48.

21:46h

25' Madar je ponovo precizan i donosi izjednačenje 44:44.

21:41h

23' Jam Madar postiže trojku za Partizan 40:42.

KK Crvena zvezda, KK Partizan
21:36h

22' Prvi koš u drugom poluvremenu postigao je Kevin Panter 35:40. Bentil je najbolji pod košem posle promašaja Vildose, a na drugoj strani precizan je Papapetru 37:42.

Izmena: 01:24h
21:20h

20' KRAJ PRVOG POLUVREMENA!!!! Crvena zvezda uspela je da preokrene rezultat u drugoj četvrtini tako da posle prvih 20 minuta igre vodi protiv Partizana 40:33.

21:16h

19' Crvena zvezda održava 5 poena prednosti (31:36).