JOVIĆ JE SVE BOLJI I BOLJI: DOMINIRAO protiv Vašingtona, Srbija DOBILA još jednu veliku NBA zvezdu!
Nikola Jović, Foto: Eric Espada / Getty images / Profimedia

SVAKA ČAST

Vašington je sada na skoru 9-7, dok je učinak Majamija obrnut, 7-9

Srpski košarkaš Nikola Jović odigrao je još jednu dobru utakmicu kao starter u Majami Hitu.

Ipak, njegov tim je poražen kao gost posle produžetka od Vašington Vizardsa – 107:106.

On je za oko pola sata na parketu imao učinak od 18 poena, šest skokova, uz šut iz igre (4/10). Pogodio je i jednu trojku iz tri pokušaja.

Jović na početku sezone nije dobijao mnogo prilike, prava šansa mu se ukazala pre dva dana protiv Toronta (13p+3sk), da bi svoje granice nastavio da pomera i protekle večeri.

Od Jovića efikasniji su bili Kajl Lauri sa 24 poena, 15 asistencija i 10 skokova, te Maks Strus sa 22 poena i pet skokova.

Hit je bio blizu pobede na ovom susretu, ali je Kuzma na 15 sekundi do kraja pogodio trojku za produžetak.

Usledilo je izrazito neefikasnih pet minuta nastavka, u kojem je koš imao značaj otprilike kao gol u fudbalu.

Vizardsima je pripao rezultatom 3:2, a poslednji poen viđen je na skoro tri minuta do kraja, kada je Kuzma bio polovičan sa linije slobodnih bacanja.

On je utakmicu završio sa 21 poenom, osam skokova i pet dodavanja, a više poena postigao je samo Bredli Bil, 27, koji je imao i osam asistencija. Porzingis je dodao 20 poena i 17 skokova.

Vašington je sada na skoru 9-7, dok je učinak Majamija obrnut, 7-9.