ARENA PROGUTALA MAKABI! Partizan zategao odbranu u poslednjem delu za sjajnu i veliku pobedu! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizan - Makabi Tel Aviv, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 8. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:01h

Košarkaši Partizana pobedili su Makabi 96:88 u osmom kolu Evrolige.

Najbolji kod Partizana bili su Zek Ledej sa 21 poenom i sedam skokova i Dante Egzum sa 21 poenom i pet asistencija, a pratili su ih Matijas Lesor sa 16 poena i osam skokova i Kevin Panter sa 13 poena.

Kod Makabija najefikasniji su bili Vejd Boldvin sa 23, Bonzi Kolson sa 17 i Aleks Pojters sa 16 poena.

Partizan će u narednom kolu u utorak gostovati Barseloni.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' Partizan je došao do dvocifrene prednosti posle zakucavanje Ledeja 96:86. KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Partizan je ostvario novu pobedu u Evroligi, ovoga puta savladan je Makabi 96:88.

39' Ledej se najbolje snašao ispod koša 90:83, trener Makabija mora da traži minut odmora.

36' Još jedno lepo zakucavanje igrača Partizana, ovoga puta Lesora 83:77. Egzum postiže trojku za najveću prednost crno-belih 86:77.

34' Sjajno zakucavanje Ledeja posle asistencije 79:72.

32' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!!!! Panter je pogodio za tri poena, Partizan se odlepio 75:68. Minut odmora traži trener Makabija. Uzvraća tim iz Tel Aviva brzom serijom 4:0, tako da sada Željko Obradović mora da uzme tajm-aut.

31' Partizan je odlično otvorio posledji deo igre pošto je trojku pogodio Madar 72:68.

TREĆA ĆETVRTINA:

30' Lesor je pogodio dva slobodna bacanja i postavio konačan rezultat posle tri četvrtine 69:68.

28' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!!!! Eksplodirala je Arena posle koša Nanelija, Partizan je izjednačio 66:66, minut odmora traži trener Makabija.

27' Braun je pogodio trojku za goste koji su se sada malo odlepili 59:66.

25' Boldvin je postigao koš uz faul, a zatim pogodio i dodatno slobodno bacanje 59:63.

21' Lesor je postigao prvi koš za Partizan u drugom poluvremenu 51:52.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Lesor se divno snašao 49:50. Makabi nije iskoristio poslednji napad u ovoj četvrtini, ali je ipak rešio prvo poluvreme u svoju korist.

19' Boldvin poentira, čak 14 poena je do sada postigao ovaj košarkaš gostujuće ekipe 43:48. Lesor je lupio strašnu rampu i tako onemogućio igrače Makabija da uvečaju prednost 45:48.

18' Smailagić je raspoložen za igru, postigao je svoj deveti poen 41:46.

14' Anđušić je dobio nesportski grešku, a Pojtres taj potez kaznio koševima sa linije penala. Smailagić je postigao svoje prve poene u Evroligi ove sezone i smanjio na 32:35.

13' Panter je pogodio za Partizan u poslednjem sekundu napada i doneo izjednačenje 28:28.

KK Partizan, KK Makabi Tel Aviv

11' Lesor je postigao prvi koš u drugoj četvrtini 24:26.

PRVA ČETVRTINA:

10' Egzum je postigao poslednje poene u prvoj četrvrtini koju je Makabi dobio rezultatom 26:22.

6' Partizan dobro otvara meč kada je reč o šutu za tri poena, sada je pogodio Naneli 13:13.

5' Izuzetno efikasan početak susreta, Makabi vodi 12:10.

2' Makabi je silovito krenuo i poveo sa 6:0, što je primoralo Željka Obradovića da zatraži minut odmora. Ledej je pogodio trojku i smanjio na 3:6.

1' Sorkin je postigao prve poene na utakmici.

Košarkaši Partizana dočekuju Makabi Tel Aviv u osmom kolu Evrolige.

Posle mnogo godina, crno-beli će ponovo na megdan "Ponosu Izraela". Do sada su u modernoj Evroligi ova dva tima odigrala 12 susreta i interesantno je da su obe ekipe pobedile po šest puta.

U prvih sedam kola je Partizan slavio tri puta i nalazio se na 11. mestu, dok je Makabi sa četiri trijumfa sedeo na 8. poziciji na tabeli Evrolige.

Pred duel sa Makabijem, trener Željko Obradović je rekao:

- Vratili smo se u trening i to je prva stvar pred Makabi. Oni igraju tipično onako kako igraju godinama. Imaju mnogo igre u tranziciji, mnogo izolacije i mnogo igre jedan na jedan. U tome je suština naše utakmice, da zaustavimo ta dva segmenta igre - istakao je Željko Obradović.