PARTIZAN MORA JOŠ DA ČEKA: Hauard slomio srca crno-belima SA ZVUKOM SIRENE, pa pali u produžetku!

evroliga, 2. kolo

Tekstualni prenos utakmice možete pratiti u blogu Espresa

Objavljeno: 23:07h

Košarkaši Partizana su zabeležili još jedan poraz u drugom kolu Evrolige, ali ovaj je posebno bolan.

Bili su nadomak prve pobede posle osam godina u elitnom takmičenju, na gostovanju Baskoniji, ali je sjajni Markus Hauard izborio produžetak trojkom u poslednjoj sekundi, a onda su izabranici Željka Obradovića poklekli u pordužetku - 103:96 (89:89; 14:23, 32:19, 21:26, 22:21).

1 / 5 Foto: EPA/L. Rico

Partizan je sjajno otvorio utakmicu, Matijas Lesor (19 poena, 12 skokova)je bio sjajan na ofanzivnom skoku, priključio mu se brzo i Zek Ledej (23 poena, 10 skokova). Ali, domaći su se razigrali u drugoj deonici i preokrenuli sa ukupno 10 trojki u prvom poluvremenu.

U nastavku je dominirao Kevin Panter (26 poena), ali nisu posustajali ni Ledej i Lesor i crno-beli su sustigli rivala i u finišu imali plus šest.

Na kraju je došlo do penala, možda i nije moralo jer je Partizan olako "prodao" nekoliko lopti. Naneli je prvo bio siguran, ali je četvrto bacanje promašio, a ond aje igrač utakmice, fantastični Hauard (33 poena) pogodio svoju sedmu od ukupno osam trojki, i to sa zvukom sirene, i izvborio produžetak.

Činilo se da će se "Parni valjak" opet razmrdati kad je tešku trojku pogodio i Madar, pa Lesor povećao na 94:89, ali tu su Beograđani stali. Serijom 8:0, Baskijci su preuzeli kontrolu, a napad gostiju je potpuno zakazao do kraja.

Hauarda je najbolje pratio Kostelo sa 19 poena, Giedraitis je ubacio 13 uz 9 skokova, Tompson i Sedekerskis su ubacili po 11.

Kod crno-belih su sa 13 poena još istakao Džejms Naneli, ali i sa promašenim bacanjem...

Partizan se večeras susreo sa svojim nekadašnjim kapitenom Vanjom Marinkovićem koji je sada član španske Baskonije.

Utakmicu sudi Robert Lotermozer iz Nemačke, Seržo Silva iz Portugala i Vasilis Picilikas iz Grčke.

PRODUŽETAK

5. minut - siguran sa penala Tomspon. Ne mogu do koša crno-beli, Marinkvoić postavlja konačan rezultat - 103:96.

Kostelo je uhvatio promašaj Tompsona i poentirao. Naneli je promašio za izjednačenje - 99:96.

Pogodio je Rokas samo drugo bacanje. Opet sajni Lesor pravi ofanzivni skok i dobija faul. Realizovao je oba penala - 97:96.

4. minut - nije uspeo Panter, skok Homsa. Iznudio je faul na prodoru Amerikanac. Ali posle gledanja snimka, sudije su presudile da je faul bio posle isteka napada. Gidraitis je uhvatio loptu posle promašaja Pantera - 96:94.

3. minut - Hauard polaže o tablu. Pa trojku kao od šale... Njegova osma - 96:94.

2. minut - laki poeni Kostela. Koraci Nanelija - 91:94.

1. minut - Madar je na sličan način pogodio na isteku vremena, a onda Lesor opet reaguje na odbitak - 89:94.

IV ČETVRTINA

10. minut - Naneli će na liniju bacanja. Pogodio je prvo, promašio drugo... Lopta je stigla do Hauarda, a Amerikanac sa zvukom sirene pogodio za produžetak... - 89:89.

Faul Papapetrua, psole gledanja je potvrđeno da nije nesportski. Hauard je promašio prvo bacanje! Pogodio je drugo 86:88.

Tompson je pogodio trojku iz teške pozicije. Faul nad Nanelijem. Precizan oba puta. Tajm-aut Penjaroje - 85:88.

Panter je potrošio napad i pogodio u poslednjoj sekundi - 82:86.

Hauard je promašio trojku, a Panter dvojku, ali je Lesor u skoku iznudio novi napad. Tajm-aut Obradovića.

9. minut - Ledej je fauliran i pogodio je drugo bacanje - 82:84.

Panter je iskoristio oba slobodna bacanja.Kostelo je pogodio jedno na drugoj strani, ali je Egzum napravio faul u napadu. Precizan je Hauard - 82:83.

8. minut - Lesor je blokirao Hauarda. Ali ni Partizan nije iskoristio napad, a onda trojka, koga drugog do, Hauarda - 79:81.

7. minut - Sederkeskis je uspeo da zakuca. Naneli pogađa sa zvukom sirene, uz faul! - 76:81.

6. minut - Kostelo je pogodio oba penala. Sjajan koš Pantera posle ofanzivnog skoka. Odbranio se Partizan, ali je jeftino prodao loptu - 74:78.

5. minut - prvi poeni Marinkovića prekidaju seriju gostiju. Kontra Baskonije nije uspela - koraci Tompsona. Ali, gubi loptui Partizan... - 72:76.

4. minut - odlična odbrana Partizana, Marinković je promašio ceo koš. Ledej pogađa lepo iz okreta - 70:76.

3. minut - Panter siguran sa penala. Posle čelindža Žoca i gledanja snimka poništen je koš domaćih - 70:74.

2. minut - Lesor poentira na odbitak - 70:72.

1. minut - Ledej je pogodio, a Hauard izjednačio trojkom. Papapetru je uhvatio loptu pod košem Baskonije, ali je napravio korake - 70:70.

III ČETVRTINA

10. minut - tri penala za Pantera. Sva tri je relaizovao. Hauard je sa dva bacanja izjednačio. Ledej je pogodio samo jedno.

9. minut - Kocar je promašio oba bacanja, a Ledej kaznio trojkom iz ugla - 65:64.

8. minut - Papapetru dva plus jedan. Penali Hauarda pa Pantera, pa trojka Kostela - 65:61.

7. minut - prvi poeni Homsa posle tajm-auta. Vukčević uzvraća trojkom. Ali, onda je pogađa i Homs. Prva trojka Baskonije u nastavku - 60:56.

6. minut - opet poeni Pantera, odbranio s ePartizan zatim, ali Lesor je dobio rampu u isforsiranom napadu - 55:53.

5. minut - Madar je izgubio loptu, Rokas Giedraitis položio u kontri. Trojka Pantera održava priključak crno-belih - 55:51.

4. minut - penali Tomspona, a Vukčević je dobio rampu od Giedraitisa, ali ovaj nije pogodio za tri u kontri. Lesor zakucava - 53:48.

3. minut - poeni Nanelija. Marinković opet promašuje trojku. Lesor ne uspeva. Lepo proigravanje Tompsona i laki poeni Kocara - 51:46.

2. minut - Marinković je promašio za tri, ali je Giedraitis uhvatio loptu i dao koš uz faul - 48:44.

1. minut - Lesor je iznudio faul u napadu Homsa. Odlična akcija Pantera i Ledeja koga je Marinković faulom sprečio da zakuca. Pogodio je Amerikanac oba penala - 46:44.

II ČETVRTINA

10. minut - divna asistencija Giedraitisa za Sederkeskisa, nema potom poena, kraj poluvremena - 46:42.

Giedraitis je pogodio jedno bacanje, posle ofanzivnog skoka crno-belih, Lesor je smanjio - 44:42.

9. minut - po dva poena Tompsona i Kostela za novi preokret i tajm-aut - 43:40.

7. minut - Ledej je vratio prednost Partizanu. Odmah stiže nova, treća trojka Hauarda. Ali i druga Pantera - 39:40.

6. minut - prvi poeni Pantera. Ali opet trojka domaćih, sada Kostela. Odgovorio je Panter dalekometnim hicem - 36:35.

Zek Ledej

5. minut - nova trojka Hauarda, pa i Kurucsa. Preokret - 33:30.

4. minut - Egzum je dobio faul i pogodio bacanja. Uzvratio je na isti način Sekerkeskis - 27:30.

4. minut - odbranio se sada domaćin, a Sederkeskis realizovao kontru. Tajm-aut Obradovića - 25:28.

3. minut - Ledej je trenutno nezadrživ, prošao je do kraja. Kostelo je ostao sam na vrhu kapice pa je i on pogodio trojku - 23:28.

2. minut - uzvratio je Ledej, prva trojka Partizana. Ali, van linije 6,25 je precizan i Hauard - 20:26.

1. minut - trojka Sederkeskisa - 17:23.

I ČETVRTINA

10. minut - Ledej u kontri povećava prednost na +9. Hauard odgovara trojkom. Ali onda Ledej sjajno utrčava i poentira uza faul - 14:23.

9. minut - odličan prodor Nanelija - 11:18.

8. minut - zatišje uz dosta faulova. Dva ima Papapetru. Kostelo je ubacio jedno bacanje - 11:16.

7. minut - opet je Lesor napravio ofanzivni skok , iznudio faul i relaizovao oba penala - 10:16.

6. minut - Giedraitis je pogodio još jednu trojku - 10:14.

5. minut - Ledej je iznudio faul u napadu Kocara. A onda je Lesor još jednom pogodio preko Estonca, uz faul. Nije pogodio dodatno - 7:14.

Matijas Lesor

4. minut - Giedraitis je ubacio trojku o tablu. Papapetru se upisao u strelce, ali onda brzo ide do kraja Tompson. Odmah zatim zakucavanje Lesora - 7:12.

3. minut - ponovo promašuju domaći, a u kontri poentira Egzum. Tajm-aut Penjaroje - 2:8.

2. minut - sada još dva skoka u napadu, posle Lesorovog Naneli je pogodio pod faulom - 2:6.

1. minut - Papapetru je napravio ofanzivni skok, a Lesor pogodio uz faul, pa i fdodatno bacanje. Kocar uzvratio - 2:3.

Uoči početka svi u dvorani su aplauzom pozdravili bivšeg košarkaša Baskonije, ali i NBA-ligaša Bruklina, Milvokija i Finiksa, Mirzu Teletovića.