IZJEDNAČEN REKORD: Zvezda uz dosta muke došla do 20. pobede, Mornar tek pao u finišu! (FOTO)

ABA LIGA, 20. KOLO

Sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić" mogli ste da pratite uz naš dobro poznati "lajv blog"
Objavljeno: 19:46h

Košarkaši Crvene zvezde su došli do 20. uzastopne pobede u ovoj sezoni ABA lige, čime je izjednačen prošlogodišnji rekord, ali mnogo teže nego što se to očekivalo.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Savladan je Mornar iz Bara sa 82:71 (9:23, 27:20, 21:13, 25:15), ali je šampion primio čak 43 poena u prvom poluvremenu, dok je u uvodnih 10 minuta bio na jednocifrenom broju ubačenih!

KAKVO PRIZNANJE! Košarkaš Zvezde je proglašen za MVP-a Evrolige! (VIDEO)

Policija i dalje ne može da otkrije da je Simonović zaista ukrao trofej Evrolige! (VIDEO)

Delije ovu vest nikako nisu želele da čuju pred meč sa Efesom! (VIDEO)

Zbog onoga što je igrač Mornara doživeo od Zvezdinog klinca, neće više smeti da priđe košu! (VIDEO)

Crnogorci su "razbijali" trojke, išlo im je bukvalno sve od ruke, ali je to stalo na početku treće deonice.

Imao je Mornar "+15" u jednom trenutku, što je bila najveća razlika jednog tima protiv crveno-belih u čitavoj sezoni. To nije uspela niti jedna druga ekipa!

Bez obzira što u igri nisu bili Dangubić, Jović i Kuzmić, Zvezda je uz raspoložene košarkaše poput Dženkinsa, Lazića i Bjelice, uspela da preokrene rezultat u trećoj deonici.

Prednost prvaka je rasla iz minuta u minut, stoga je do kraja susreta Mornar mogao samo da prati kvalitetnu završinicu domaćina.

Naredni duel u jadranskom prvenstvu crveno-beli igraju protiv Partizana u nedelju, dok Barani dan ranije dočekuju Cedevitu.