ZVEZDA SAGORELA POSLE ODLIČNOG PRVOG POLUVREMENA: Efes i maestralni Klajburn slomili crveno-bele u nastavku!
Ben Bentil, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

evroliga, 1. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na blogu Espresa

Objavljeno: 21:46h

KK Crvena zvezda počeo je novu sezonu u Evroligi porazom na gostovanju dvostrukom uzastopnom prvaku, Anadolu Efesu, 59:72.

Crveno-beli su dosta dobro igrali u prvom poluvremenu, u prvoj deonici uglavnom i vodili. Tek u drugoj se razigrao Vasilije Micić, ali je pojačanje Vil Klajburn blistao celo veče.

1 / 5 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Postigao je Amerikanac na kraju 19 poena, a Micić 16 uz šest asistencija. Bobua je dao 10 za turski tim.

Kod Zvezde je sjajnu partiju pružio Ben Bentil koji je ubacio 13 poena. Nikola Ivanović i Džejlen Adams su dodali po devet, a Hasan Martin osam.

Ekipa Vladimira Jovanovića koji je debitovao u elitnom takmičenju, sem povređenih Nedovića i Dobrića, bila je neočekivano i bez usluga Holanda, kao što smo preneli tokom utakmice.

Crvena zvezda se sada okreće derbiju sa Budućnosti u ABA ligi u ponedeljak, pa 13.10 u Evroligi dočekuje Panatinaikos svog bivšeg trenera Dejana radonjića.

IV ČETVRTINA

10. minut - pogodak Plajsa, pa i Petruševa nakon što je izgubio još jednu loptu. Kraj utakmice - 72:59.

9. minut - dosta promašaja na obe strane. Pobednik je rešen...

7. minut - Martin ponovo fino pogađa iz okreta, ali Brajant uzvraća sa linije slobodnih bacanja - 70:57.

Vasilije Micić

5. minut - trojka Ivanovića, ali Klajburn polaže na drugoj strani - 66:55.

4. minut - Lazić je posle defanzivnog skoka dodao loptu pravo u ruke Danstona, a onda sprečio zakucavanje blokadom s obe ruke, ali ne i koš... - 63:52.

3. minut - ubacio je dva bacanja Brajant, a onda lična u napadu Mitrovića - 61:52.

1. minut - Martin je lepo pogodio, ali je Micić trojkom doneo +7 domaćinu - 59:52.

III ČETVRTINA

10. minut - Ivanović nije pogodio trojku posle tajm-auta. Mbaje je pogodio jedno bacanje, Ivanović oba na drugoj strani, a onda se Zvezda odbranila u poslednjem napadu - 56:50.

9. minut - Petrušev je bacio loptu u ruke Miciću, kontra je završena zakucavanjem Mbajea - 55.48.

8. minut - loš pas Adamsa, Petrušev je loptu ostavio u terenu, ali dao kontru Efesu. Na koš Micića trojkom je odgovorio Lazarević. Njegova druga večeras - 53:48.

7. minut - niz promašaja okončan je faulom nad zaletelim Adamsom. Dao je koš iz oba bacanja - 51:45.

6. minut - lep prodor do kraja Ivanovića. Na drugoj strani poentira Žižić. Posle tajm-auta Adams je izgubio loptu, a Lazić posle gledanja snimka dobio nesportsku. Micić precizan oba puta - 51:43.

4. minut - bespotreban faul Adamsa, Micić je pogodio sva tri bacanja. Onda lepa akcija Mitrovića i zakucavanje Petruševa. Ali, Boboa uzvraća trojkom... 47:41.

3. minut - pogodio je trojku Bentil, ali odmah uzvratio Klajburn. Njih dvojica imaju 13, odnosno 14 poena - 41:39.

2. minut - Adams se nije snašao u kontri, ali jeste Žižić - 38:36.

1. minut - Bentil sa linije penala vraća prednost Zvezdi - 35:36.

II ČETVRTINA

10. minut - Lazarević je promašio ceo koš, Mitrović uhvatio loptu i dao koš, ali zakasnio je sa izbačajem... Tajm-aut Jovanovića. Mitrović je na kraju izblokirao pod košem Danstona - 35:34.

9. minut - novi poeni Micića. Mitrović je pogodio drugo od dva bacanja. Zakucavanje Danstona. Marković proigrava lepo Mitrovića koji posle finta polaže - 35:34.

8. minut - opet Klajburn poentira posle ofanzivnog skoka, uzvratio je Bentiul. Ali trojku pogađa Polonara. Odlični Bentil siguran oba puta sa linije penala - 31:31.

Ben Bentil

7. minut - Adams je ubacio oba slobodna bacanja, a onda se u strelce upisao Polonaro na divnu asistenciju Micića - 26:27.

5. minut - posle prodora su poentirali Ivanović i Lazić, ali je trojkom uzvratio Micić - 24:25.

4. minut - raspoloženi Klajburn je ukrao loptu i doneo novo izjendačenje - 21:21.

3. minut - Klajburn je iščeprkao loptu pod košem Zvezde i poentirao. Međutim, Martin pogađa uz faul posle sjajnog dodavanja Ivanovića - 19:21.

2. minut - zakucavanje Petruševa vraća vođstvo - 17:19.

1. minut - Lazarević je odmah dao trojku za izjednačenje - 17:17.

I ČETVRTINA

10. minut - primili su koš crveno-beli sa zvukom sirene - 17:14.

9. minut - Bentil je ubacio težak šut iz okreta, ali Mbaje je trojkom doveo u vođstvo domaće - 15:14.

8. minut - prvi poeni Martina. Trojka Boboe. Topić je promašiuo zicer - 12:12.

7. minut - upisao se Bobao, a onda je Adamas promašio trojku iako je imao sve vreme sveta - 9:10.

6. minut - pogodio je trojku i Klajbura onda je u šutu za tri iz ugla fauliran Bentil. Posle tajm-auta je pogodio poslednja dva bacanja - 7:10.

5. minut - Žižić je popravio promašaj Brajanta u kontri, a onda je pogodio i Klajburn. Lazić uzvraća trojkom - 4:8.

3. minut - Adams je ostao sam posle pasa Markovića i pogodio trojku. Micić opet ne uspeva da se upiše u strelce - 0:5.

1. minut - Micić nije iskoristio prvi napad. Onda Adams ne pogađa sa zvukom sirene trojku, ali je neprecizan opet i Vasa Micić. Adams onda lepo utrčava i polaže - 0:2.

Standings provided by Sofascore

Možda nema trenutno većeg izazova za debi u elitnom takmičenju Zvezdinog trenera Vladimira Jovanovića koji istovremeno na raspolaganju ima umnogome izmenjenu ekipu.

Podsetimo, otišli su Kalinić, Holins, Vajt, Davidovac, Volters, Cirbes, Uskoković, dok je Simonović prešao u trenere.

A na Mali Kalemegdan su stigli Holand, Martin, Bentil, Adams, Petrušev, Ilić, Raduljica. Vratio se i Nemanja Nedović, ali na njega i Ognjena Dobrića Jovanović večeras ne može da računa zbog povreda.

Sa druge strane ekipu dokazanog stručnjaka Ergina Atamana predvodi moćni duo Vasilije Micić - Šejn Larkin.

- Čeka nas najteža i najlakša utakmica u isto vreme. Igramo protiv dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope. Na već sjajan sastav dodali su igrače poput Polonare, Klajburna i Žižića, pokriveni su na svim pozicijama - izjavio je Jovanović uoči utakmice.

- Očekuje nas jako zahtevna utakmica. Sve utakmice u elitnom takmičenju su takve. Zvezda je promenila roster u odnosu na prošlu sezonu, ali je formirala izuzetno jaku ekipu. Znamo kako se stiže do pobeda. Recept nećemo menjati. Odbrana mora da bude na izuzetno visokom nivou, jer iz dobre odbrane, dolaze laki poeni iz tranzicije, dolaze otvorene pozicije za šut. Očekujem veliku podršku navijača, a cilj je jasan, želimo pobedu na startu Evrolige - naglasio je trener Efesa, Ergin Ataman.

Efesova startna petorka: Micić, Boboa, Brajant, Mbaje, Žižić.

Zvezdina startna petorka: Adams, Lazić (k), Marković, Mitrović, Bentil.