ŠOKANTAN PORAZ SRBIJE! Belgija ukrala pobedu posle drame i blamaže sa strujom! (FOTO)
Detalj sa utakmice Srbija - Belgija, Foto: Starsport©

KVALIFIKACIJE ZA SVETSKO PRVENSTVO

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:09h

Košarkaši Srbije poraženi su od Belgije u Nišu rezultatom 74:73.

Srbija će u drugu fazu kvalifikacija preneti jednu pobedu i tri poraza, i biće u izuzetno teškoj poziciji da izbori Mundobasket.

Srbija je imala sve u svojim rukama u Nišu. Stekla je 13 poena prednosti, ali su Belgijanci serijom 11:0 u poslednjoj četvrtini preokrenuli rezultat, a poenima Lekonta 39 sekundi pre kraja stigli i do pobede.

Vanja Marinković je sa 14 poena bio najefikasniji u reprezentaciji Srbije. Nemanja Bjelica je postigao 12, a Avramović 11. Kod gostiju Bako je postigao 17 poena, Lekont i Obasohan po 16.

40' KRAJ MEČA!!!!!!!!! Lekomt pogađa koš. Belgija je šokirala Srbiju u Nišu i ostvarila veliki trijumf 74:73.

38' Belgija je u velikom naletu, preokret u Nišu, gosti vode 71:72. Jaramaz je pogodio dva od tri penala koja je imao, Srbija vodi 73:72.

37' Srbija je ispustila veliku prednost, ali još uvek vodi 71:66.

34' TROJKAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! Raspucala se Srbija, Davidovac je pogodio za tri poena 68:57.

33' Marjanović pogađa 65:55.

Boban Marjanović

31' TROJKAAAAAAAAAA!!!! Srbija posle nove trojke Todorovića prvi put ima dvocifrenu prednost 63:53.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Todorović je pogodio trojku za Srbiju 58:51. Tumba je precizan na drugoj strani 58:52. Avramović postavlja konačan rezultat posle tri perioda 60:53.

27' Avramović je pogodio dva penala 51:46.

24' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!! Vanja Marinković je sjajan večeras u šutu za tri poena 46:43.

Vanja Marinković

22' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!!! Bjelica je uspešan 43:40 vodi Srbija.

21' Jaramaz je postigao prve poene posle velikog odmora 40:38.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Bjelica je pogodio jedno slobodno bacanje. Prvo poluvreme završeno je nerešenim rezultatom 38:38.

19' Tehničku grešku dobio je Svetislav Pešić.

Svetislav Pešić

17' Bako je pogodio iz teške pozicije 33:30. Sjajan prodor Avramovića 35:31.

16' Bjelica postiže poene 33:28, minut odmora traži trener Belgije.

15' Još pet minuta ostalo je do kraja prvog poluvremena, Srbija vodi 31:28.

14' Prvi poeni na meču Dušana Ristića, Srbija vodi 30:26.

11' Boriša Simanić postiže prve poene u drugoj četvrtini 23:23.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Belgija nije iskoristila poslednji napad, ali je dobila prvu četvrtinu rezultatom 23:21.

8' Peti poen Marjanovića na utakmici, Srbija vodi 19:16.

6' Atraktivna akcija Jaramaza i Bjelice 15:14.

4' TROJKAAAAAAAAAAA!!!!! Vanja Marinković je još jednom pogodio za tri poena 10:8.

3' Nastavljena je utakmica u Nišu, Bjelica je pogodio jedno od dva slobodna bacanja 4:6. Troja Marinkovića za prednost Srbije 7:6.

Košarkašku reprezentaciju Srbije očekuje nastavak prekinute utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv ekipe Belgije. Utakmica u Nišu prekinuta je posle dva minuta igre, pri vođstvu gostiju od 6:3.

Porazom od Letonije u Rigi (66:59), Srbija je sebi otežala put ka turniru koji će se održati u tri zemlje – Indoneziji, Filipinima i Japanu od 25. avgusta do 10. septembra sledeće godine.

Podsetićemo se i šta je o meču protiv Belgije govorio selektor reprezentacije Srbije, Svetislav Pešić:

- Vrlo važna utakmica, kao i sve prethodne. Pokušavamo da se pripremimo najbolje što možemo. Kontinuitet ekipe nam je ugrožen jer je od te utakmice u Beogradu koja je bila odigrana pred 2.300 gledalaca do ove zadnje u Rigi, odigranoj pred 11.500 ljudi, kroz reprezentaciju prošlo 23 igrača. Nikakav kontinuitet ne postoji, osim što sam imao priliku da upoznam tu dvadesettrojicu košarkaša. Bilo ih je i više na pripremama, ali ih je 23 bilo u rosteru za utakmice. To je jedna alarmantna situacija kao što je alarmantna situacija u kojoj se nalazi srpska košarka - izjavio je selektor Pešić.