ISTORIJSKI DEBAKL: Ovakve okolnosti ne mogu se ni režirati, OVA stvar Hrvate najviše boli, SRAMOTA VEKA! (VIDEO)
Košarkaši Hrvatkske izgubili su na nesvakidašnji način, Foto: EPA/ROBERT GHEMENT

OD OVOGA SE NEĆE OPORAVITI

Košarkaši Hrvatske nisu izborili plasman na Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Finska je uspela da savlada "Vatrene" rezultatom 81:79 i tako su susedi završili grupu C na samom dnu tabele, iza Finske, Slovenije i Švedske.

PEŠIĆ UPOZORAVA DA ĆE SRBIJA ZAVRŠITI KAO HRVATSKA: Neće biti medalja! Sve se svelo na Beograd!

Grupa se ne može omalovažavati, izuzetno jake reprezentacije takmiče se u njoj, ali da su Hrvati bili poslednji svakako je neverovatno.

Sama utakmica u Rijeci bila je bogata neočekivanih momenata i preokreta! Izabranici Damira Mulaomerovića su morali da pobede, nakon što je ranije iste večeri Slovenija pobedila Švedsku, ali uzalud...

U poslednja dva minuta na semaforu je stajalo 78:70. Tada apsolutno niko nije mogao ni da pretpostavi da Finci mogu do pobede. To se, na iznenađenje svih, dogodilo.

Košarkaška reprezentacija Hrvatske

Neoprezne greške domaćih i besprekorna završnica gostujućih režirali su istorijski preokret.

Pogledajte sami šta se desilo na kraju meča:

Tri sekunde pre kraja, Zubac je pokušao sa penala ali je promašio produžetak i tako nastavio agoniju Hrvatske, koja je promašila SEDAM SLOBODNIH BACANJA u poslednjem minutu meča.

Najefikasniji igrači susreta bili su Bojan Bogdanović Ivica Zubac sa po 21 poenom, dok u pobedničkom taboru Markanen imao 19, a Sasu Salin 14 poena.