SRBIJA SE OBRUKALA U RIGI! Užasno drugo poluvreme Pešićevih izabranika! (VIDEO/FOTO)
Košarkaška reprezentacija Srbije, Foto: Twitter/KSSrbije

kvalifikacije za svetsko prvenstvo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 08:35h

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u kvalifikacijama za Svetski kup od Letonije 66:59.

Sem Alekse Avramovića, i to u prvom poluvremenu, niko nije zaslužio prelaznu ocenu. Iako su iz NBA lige stigli Boban Marjanović i Nemanja Bjelica i oni su se utopili u lošu partiju Srbije. Bjelica je ubacio samo jedan poen, a Marjanović četiri.

Košarkaška reprezentacija Srbije

Ključna je bila treća četvrtina koju su izabranici Svetislava Pešića izgubili 21:7.

Srbija naredni meč igra u nedelju u Nišu protiv Belgije.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' KRAJ UTAKMICE!!!! Srbija je odigrala očajno drugo poluvreme i zasluženo doživela poraz od Letonije 66:59.

38' Letonija održava dvocifrenu prednost 66:51.

34' Konačno poeni iz igre za Srbiju, pogodio je Ristić 51:40. Trener Letonije traži minut odmora. Davidovac pogađa jedno slobodno bacanje 51:41. Brza dva pogotka za Letoniju koja vodi 55:41.

31' Nastavlja Letonija u istom ritmu na startu poslednjeg dela igre. Davis Bertans pogađa za tri poena iz velike udaljenosti 49:38.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Katastrofalna igra Srbije u trećem periodu, Letonija vodi 46:38.

27' Kuruc pogađa trojku, Letonija je preokrenula rezultat u svoju korist, tajm-aut traži Svetislav Pešić.

26' Letonija se vratila sjajnom serijom 7:0, Srbija i dalje vodi 34:32.

22' TROJKAAAAA!!! Dangubić je pogodio za tri poena i postigao prve pone za Srbiju u drugom poluvremenu 34:25 vodi tim Svetislava Pešića.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Marko Jagodić Kuridža je fauliran, ostao je da leži na parketu, a onda je morao i da izađe iz igre. Avramović u poslednjoj sekundi postiže svoj 16-ti poen, Srbija vodi posle prvog poluvremena 31:25.

17' TROJKAAAAA!!!! Avramović je pogodio svoju treću trojku na meču, novo izjednačenje 23:23.

15' Srbija je ispunila bonus u drugoj četvrtini. Davis Bertans je pogodio trojku i vratio prednost Letoniji 21:20.

14' Avramović pogađa jedno slobodno bacanje 16:20.

11' Todorović pogađa, Srbija vodi na startu drugog dela 14:13.

PRVA ČETVRTINA:

10' Letonija nije uspela da iskoristi poslednji napad u prvom delu meča, ali vodi 13:12 posle 10 minuta igre.

8' Prvi poeni Bobana Marjanovića na meču 9:8 vodi Letonija.

6' Još jedna trojka za Srbiju, ponovo je strelac Avramović 7:6.

3' TROJKAAAAA!!!! Sjajan pogodak Alekse Avramovića koji postiže prve poene za Srbiju na ovom meču 5:3.

1' Počela je utakmica u Rigi. Prvi napad imala je domaća ekipa koja je pogodila šut za tri poena 3:0.

Košarkaši Srbije igraju protiv Letonije u pretposlednjoj utakmici prve faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Srbija i Letonija su već obezbedili plasman u sledeći krug, ali utakmica je važna jer se bodovi prenose iz aktuelne u narednu rundu kvalifikacija.

U prvom duelu protiv Letonije, tim Srbije je u dvorani „Aleksandar Nikolić“ došao do pobede rezultatom 101:100.

Pred meč koji se igra u Rigi, selektor naše reprezentacije Svetislav Pešić je poručio:

- Očekuje nas reprezentacija Letonije, direktan protivnik u borbi za odlazak na Svetsko prvenstvo. Treba znati da će oni biti najozbiljniji konkurent onog trenutka kada se ukrstimo sa Grčkom, Velikom Britanijom i Turskom. Zato je ova utakmica ne odlučujuća, ali veoma važna. Mi smo radili veoma dobro, igrači su pokazali ono što u ovom trenutku niko ne može da nam oduzme, a to je taj entuzijazam i želja da tamo izađemo kao ekipa koja će dati sve od sebe. To je i ono što ja od ove ekipe tražim. Ne pobedu, nego da svako da ono što najviše u ovom trenutku može za ekipu. To će po meni biti dovoljno da napravimo uslove kako bi sa puno samopouzdanja ušli u utakmicu i završili utakmicu - izjavio je trener košarkaša Srbije.