ZVEZDA POVELA U FINALNOJ SERIJI: Crveno-beli rešetali trojkama, Partizana izgubljene lopte koštale poraza!
Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Starsport©

finale aba lige prva utakmica

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 22:22h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u prvoj utakmici finala ABA lige ekipu Partizana sa 90:76 i tako poveli sa 1:0.

Partizan je bolje otvorio utakmicu i imao prednost na startu meča. Crvena zvezda se ubrzo podigla i serijom od 7:0 vratila vođstvo na svoju stranu, ali su crno-beli uspeli da dođu do dobre igre u napadu i tako prvu četvrtinu drže pod kontrolom i tako imaju prednost posle 10 minuta košarke 23:19.

Drugi period je počeo dobro sa Partizanove strane, crno-beli su imali najveću prednost koja je u jednom trenutku bila +7 26:19. Međutim Zvezda je uspela da istopi tu prednost, i onda smo do kraja prvog poluvremena gledali rezultatsku klackalicu. Dok je ishod prvog poluvremena rešio Ivanović koji je pogodio trojku pred sam kraj prvih 20 minuta.

1 / 3 Foto: Starsport©

Treća četvrtina je prošla u znaku Ognjena Dobrića koji je pogodio tri trojke i tako održavao prednost Zvezde, koja je u većini četvrtine bila dvocifrena. Treba reći da se na drugoj strani probudio Kevin Panter koji je održavao Partizan da razlika ne bude veća po domaće.

U četvrtoj četvrtini Crvena zvezda je uspela da iskontroliše utakmicu i tako privede utakmicu kraju u svoju korist. Partizan je uspeo da spustio razliku na 6 razlike ali to je sve što su izabranici Željka Obradovića uradili u poslednjem periodu meča. Na kraju domaći slave prvu pobedu u ovoj finalnoj seriji.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde je bio Ivanović sa 16, dok su Mitrović i Dobrić postigli po 14.

Kod Partizana je Kevin Panter imao 15 poena, Mur je imao 12, a Ledej je upisao 11 poena.

Sledeća utakmica je na programu u nedelju od 20 časova.

IV ČETVRTINA

39. minut - Još jedna izgubljena lopta za Partizan. Sada Alena Smailagića. Zvezda je na korak do pobede.

38. minut - Nikola Ivanović nastavlja sjajno da igra u drugom poluvremenu - 82:70.

37. minut - Zek Ledej sa linije je polovičan, ali tehnička greška za klupu Zvezde koju koristi Panter. Ponovo je lopta za Partizan.

36. minut - Zvezda sve kontroliše u drugom poluvremenu. Manje je od četiri minuta do kraja, crveno-beli imaju 12 poena prednosti. 80:68

1 / 5 Foto: Starsport©

35. minut - Ponovo je plus 12 za Zvezdu, ali samo na kratko. Posle koša Mitrovića uzvraća Dalas Mur.

34. minut - Kakva serija Nikole Ivanovića. Nova trojka, sada za plus 10. Partizan je na konpcima - 76:66. Ostalo je nešto više od šest minuta do kraja

33. minut - Nikola Ivanović pogađa trojku kojom vraća devet poena prednost. Na drugoj strani Lesor smanjuje na 73:66.

Košarkaški Večiti derbi, Aron Vajt

32. minut - Dve trojke Dalas Mura koje vraćaju Partizan u život, tajm aut Crvena zvezda. 70:64

31. minut - Holins pogađa, a onda čista kontra za Vajta. Ponovo je plus 12

III ČETVRTINA

30. minut - Prvo Dalas Mur, a onda i Aleksa Avramović. Ovo mogu da budu ključni momenti kada se bude rešavao meč. Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost posle zakucavanja Vajta - 66:55. Četvrtinu zatvara Ledej trojkom. 66:58

28. minut - Ofanzivni skok Kuzmića i novi koš. Na drugoj strani ništa novo- poeni Pantera. Ipak Zvezda ima plus devet.

27. minut - Zvezda održava komotnu prednost.

25. minut - Kevin Panter jedini održava Partizan u trećoj deonici. Pogodio je trojku iz vrlo teške pozicije za minus devet.

1 / 3 Foto: Emilija Jovanović

24. minut - U neverovatnoj je seriji Dobrić, sada je sa velike udaljenosti pogodio trojku i Zvezda i dalje ima dvocifrenu prednost. Na drugoj strani Panter se malo probudio napadački. 58:46

23. minut - Crvena zvezda je u velikom naletu. Sada pogađa Dobrić za plus 11. Crveno-beli imaju prvi put dvocifrenu prednost.

Košarkaški Večiti derbi, Branko Lazić

22. minut - Mnogo bolji početak drugog poluvremena Crvene zvezde. Trojku pogađa Nejt Volters - 46:39. Ledej gubi loptu u napadu Partizana što odmah koristi Volters koji vezuje pet poena i donosi Zvezdi najvećih plus devet - 48:39

21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Faul pravi Ledej, Kuzmić pogađa jedno slobodno bacanje.

II ČETVRTINA

Najefikasniji na poluvremenu su Davidovac na jednom i Avramović na drugoj, obojica su postigli po 10 poena.

20. minut - Trojka Ivanovića, posle tri promašaja zaredom, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom. 42:39

18. minut - Nova trojka za Davidovca, sa druge strane košarkaši Partizana su promašili neke otvorene šuteve, 39:37

17. minut - Sjana rola Dejana Davidovca. Vezuje pet poena i donosi prednost svojoj ekipi posle pogođene trojke. Novo izjednačenje. Dva slobodna bacanja pogađa Lesor.

16. minut - Igra se u serijama. Partizan je imao pet poena prednosti, ali odmah se vraća Zvezda. Potom grešku pravi Smailagić. 32:33

14. minut - Kakva trojka Avramovića, Partizan ponovo ima prednost. 28:33

13. minut - Ognjen Dobrić postiže vrlo bitnu trojku, ali odmah uzvraća Ledej na drugoj strani iz reketa. Potom nove poene postiže Luka Mitrović. 28:28

KK Partizan, KK Crvena zvezda

12. minut - Ognjen Dobrić postiže vrlo bitnu trojku, ali odmah uzvraća Ledej na drugoj strani iz reketa. 23:28

11. minut - Partizan trojkom Ledeja otvara drugu četvrtinu. 19:26

I ČETVRTINA

10. minut - Stefan Marković je sklonio loptu posle zakucavanja Markovića što su sudije odmah kaznile. Madar ide na liniju za slobodna bacanja. Potom je Zagorac promašio trojku uz zvuk sirene. 19:23

Košarkaški Večiti derbi

9. minut - Kevin Panter ponovo beleži asistenciju. Pronalazi Madara koji pogađa trojku. Dejan Radonjić reaguje tajm-autom. Partizan ima pet poena prednosti 20:15.

8. minut - Partizan insistira na brzoj igri. Napadi vrlo kratko traju. Poene postiže Ledej, a pre toga je precizan bio Luka Mitrović u dresu Zvezde.

7. minut - Trojka Pantera, ponovo Partizan vodi. Na drugoj strani promašuje Kalinić.

1 / 5 Foto: Emilija Jovanović

6. minut - Sjajna akcija Pantera. Provukao se kroz odbranu, pronašao je Koprivicu koji pogađa uz faul. Mladi centar već ima sedam poena.

5. minut - Postiže i partizan trojku. Pogađa Avramović sa velike udaljenosti - 9:11

4. minut - Prva trojka na meču. Pogađa je Ostin Holins. 7:6

Košarkaški Večiti derbi, Nejt Volters, Aleksa Avramović

3. minut - Prvi poeni Dejana Davidovca posle prodora, a na drugoj strani ponovo zakucava Koprivica. 4:6

2. minut - Zakucavanje Koprivice posle promašaja Kevina Pantera za tri 2:4 poena.

1. minut - Avramović prvi postiže poene na meču, ali odmah uzvraća Volters

Danas je na programu prva utakmica finalne serije ABA lige u kojoj će se sastati "večiti rivali" Partizan i Crvena zvezda.

Crveno-beli imaju prednost domaćeg terena zbog bolje pozicije na tabeli posle ligaškog dela,a to znači da će igrati pred svojim navijačima u prva dva susreta.

Crvena zvezda je aktuelni šampion ABA lige, a do finala je stigla preko Cedevite Olimpije koju su pobedili sa 2:1 u pobedama u polufinalu. A u slučaju da stigne do titule i ove godine, to će joj biti šesti pehar šampiona Jadranske lige.

Partizan sa druge strane je do finala stigao, jer je u polufinalu eliminisao ekipu Budućnosti sa identičnim rezultatom kao i večiti rival, i crno-beli su posle majstorice došli do trijumfa koji ih je doveo do samog kraja ABA lige gde nisu bili čak devet godina.

Srpski klubovi su imali dosta uspeha, samo "večiti" rivali imaju 11 osvojenih titula, tačnije već možemo reći 12 jer samo ne znamo da li će Zvezda osvojiti šestu ili Partizan sedmu.