DENVER PRED KATASTROFOM! Brutalni Jokić razbio Voriorse - Nagetsi pokazali zube, ali novi poraz posle drame! VIDEO
Nikola Jokić, Foto: Profimedia

ogromna šteta!

Srpski košarkaš bio ubedljivo najefikasniji na terenu, ali njegov tim je zabeležio treći poraz protiv Voriorsa i nalazi se na pragu eliminacije

Objavljeno: 07:19h

Košarkaši Golden Stejta poveli su sa 3:0 protiv Denvera u plej-of seriji, pošto su dobili Nagetse u Koloradu sa 118:113.

Nikola Jokić je bio najbolji igrač na terenu, ali ni njegova najbolja partija u ovoj seriji nije pomogla Denveru da izbegne poraz.

Denver je odigrao najbolji meč u ovoj plej-of seriji, ujedno i jedan od najtežih u celoj sezoni.

Golden Stejt je u Kolorado stigao izuzetno spreman, pa je posle uvodnih minuta poveo i čvrstom igrom održavao prednost sve do četvrte deonice.

Nikola Jokić
Nikola Jokićfoto: EPA/John G Mabanglo

Uz fanatičnu podršku sa tribina i na leđima najboljeg igrača Nikole Jokića, Nagetsi su uspeli da se vrate u meč i poslednja četvrtina je bila izuzetno uzbudljiva.

Ipak, raspoloženi gosti su prelomili u samoj završnici i došli do ubedljivih 3:0 u seriji.

Džordan Pul je dva minuta pre kraja, "džordanovim" potezom - polaganjem na drugi obruč, prelomio meč i poveo sa 114:111.

Denver je posustao na kraju, Gordon je prvo izgubio loptu, a potom je Drejmond Grin majstorski ukrao loptu Jokiću, pa domaćin nije imao priliku ni da juri produžetak.

Jokić je nosio Denver sa 37 poena, a imao je i 18 skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte.