BAJERN SRUŠIO REAL! Monako ide na Olimpijakos, Trinkijeri na Barsu!
Košarkaši Bajerna, Foto: Profimedia

evroliga poslednje kolo!

Evo raspleta poslednjeg kola Evrolige, poznati rivali u Top 8

Košarkaši Bajerna su ligaški deo sezone u Evroligi završili pobedom na gostovanju Realu 97:88.

Monako je bio ubedljiv protiv Albe. Ostao je još samo jedan meč ligaškog dela sezone, Makabi i Fenerbahče sastaće se 13. aprila.

Real je bio dominantan u prvom poluvremenu i na odlasku na odmor imao je 18 poena prednosti. Samo je dva poena tokom treće deonice nadoknadio Bajern, ali je zato ekipa Andree Trinkijerija bila perfektna u poslednjih deset minuta.

Andrea Trinkijeri
Andrea Trinkijerifoto: Starsport

Konstantno se topila prednost Reala da bi Bajern poveo prvi put 82:81 i nakon toga samo nastavio da melje domaćina.

Bajern je u poslednjem kvartalu postigao čak 38 poena i sveo je dobrom odbrano Real na svega 13 što mu je i donelo pobedu.

Najefikasniji u Bajernu bio je raspoloženi Ognjen Jaramaz sa 18 poena, tri skoka i dve asistencije. Tomas je pratio sa 16 poena, Šiško sa 13, a Hanter je ubacio 11 uz šest uhvaćenih lopti. Vladimir Lučić postigao je sedam poena uz po skok i asistenciju.

U Realu su po 12 poena postigli Kauser, Dek, Ljulj i Jabusel.

Bajern ligaški deo sezone završava sa skorom 14-14, Real je upisao 18 pobeda uz 10 poraza.

Monako je u svom poslednjem meču u ovom delu sezone bio ubedljiv protiv Albe i slavio je rezultatom 91:74.

Saša Obradović
Saša Obradovićfoto: Starsport

Bolje je domaćin otvorio meč, stekao četiri poena prednosti, ispostavilo se da je duel prelomljen nešto slabijom drugom deonicom gostiju. Alba je u drugoj četvrtini ubacila svega 15 poena pa je na poluvremenu prednist Monaka bila osam poena.

Domaćin je igrao sigurno i u nastavku, nije dozvolio Albi da se vrati u meč i samo je dodatno povećavao prednost kako je duel odmicao.

Najbolji u redovima pobednika bili su Bejkon sa 19, Motiejunas sa poenom manje te Dialo sa 13 poena.

U timu Albe, Koumađe je postigao 13 poena uz devet skokocam Zosman je pratio sa 11, a po deser su postigli Lo i Olinde koji je imao i osam skokova.

Monako ligaški deo sezone završava uz skor 15-13, Alba ima 12 pobeda i 16 poraza.

U Top osam fazu, Bajern ulazi sa osmog mesta i ide na Barselonu, Real kao četvrti igra protiv Anadolu Efesa (ukoliko izgubi od Fenerbahčea), Monako sa sedmog mesta ide na Olimpijakos.