245. derbi pripao crveno-belima: Zvezda nadigrala Partizan sa 15 razlike! (FOTO) (VIDEO)

aba liga 8.kolo

Košarkašima Crvene zvezde pripao je "večiti derbi" nad Partizanom, jer su u Pioniru savladali crno-bele sa 92:77.
Objavljeno: 20:55h
Košarkaši Crvene zvezde Partizan
sa 92:77 Pred nešto manje od 4.000 ljudi, uživali smo u jako kvalitetnom susretu,
boljom igrom da nadigraju najvećeg rivala u okviru 8. kola ABA lige. Sramota u Pioniru: Delije i Grobari se prepucavali za vreme minuta ćutanja za Žeravicu! Ružna scena je viđena, jer su se navijači pred start susreta dok je trajao minut ćutanja za pokojnog Ranka Žeravicu. Najbolji potezi košarkaškog derbija: Od trojke Aranitovića do blokade Tejića! (VIDEO)
Jelena Vučetić
Pomalo neočekivano, crno-beli su sjajno otvorili utakmicu, jer su krajem prve deonice uspeli da naprave prednost od sedam poena 24:13. Fudbaleri Crvene zvezde bodrili svoje kolege na košarkaškom derbiju! (FOTO)
Međutim, tim Dejana Radonjića je još jače uzvratio u drugoj, najpre serijom od 13:0, Zvezda je na poluvreme otišla sa +5 (45:40). Navijačima Crvene zvezde nedostajao je Duško Vujošević na derbiju! (VIDEO)
Poslednje "znake života" Partizan je davao do polovine treće četvrtine
tu deonicu rešili u svoju korist sa 23:20. Poslednjih 10 minuta bilo je više egzibicionog karaktera, jer ekipa Petra Božića nije uspevala da nađe način da se izbori sa sjano raspoloženim Kvinsijem Milerom 17 ubačenih poena, pa je trijumf u prvom derbiju sezone pripala Crvenoj zvezdi sa 92:77.
Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je pomenuti Miler sa 17, Branko Lazić sa 14, Štimac sa 13 i Mekel sa 12, a kod crno-belih Aranitović je ubacio 19, dok su ga pratili Cvetković sa 14 i Kevin Džons sa 12. Bilans u večitim derbijima: 245 105 135 5 TOK MEČA Kraj susreta, Zvezda je osvojila prvi ovosezonski derbi sa 92:77! 84:65 - Izgleda da je ovde sve rešeno, jer Partizan ima jako male šanse 80:63 - Lazić je odličan u šutu za tri poena, i uz njega proradio je i Mekel najverovatnije i nedostižnih 17 poena razlike.
75:61 - Popustili su crno-beli, pa se sada već najavljuje debakl 70:60 - Cirbes je realizovao nove poene iz igre na startu četvrte deonice strani bio polovičan sa linije za slobodna bacanja. Poslednja četvrtina! 68:60 - Lazić je u poslednjem napadu propustio da pogodi za tri poena zaključena treća deonica. 65:58 - Miler je povećao prednost Zvezde na 7 poena partija novog igrača crveno-belih.
61:52 - Gurudić je sa četiri poena napravio razliku na terenu, što je podstaklo prednost koja ih koliko toliko osigurava u nastavku. 52:47 - Kapiten crveno-belih, Branko Lazić odlepio" Zvezdu na +5. 47:44 - Cvetković i Štimac su poenima započeli drugo poluvreme Zvezde smanjio prednost na -3. Najefikasniji igrači na poluvremenu su Miler sa 11, Štimac i Simonović sa 7, odnosno 6. Kod Partizana Džouns 10, Aranitović 8 i Cvetković 7.
posle prvih 20 mintuta.
POLUVREME! GLEDALACA U PIONIRU: 3800 45:40 Ispromašivali su se i jedni i drugi u poslednjim minutima +5 odlazi na odmor. 40:38 - Smenjuje se rezultat iz minuta u minut, iz napada u napad dok je unutar linije za 6,75 uzvratio Aleksandar Cvetković. 33:34 - Mali preokret Partizana, sve više donosi neizvesnost
Printscreen/ArenaSport
33:31 - Andrića je krenuo šut, pa je smanjio prednost od pet poena samo nekoliko napada ranije. 26:25 - Zvezda je velikom serijom od 10:0 uspela ne samo da anulira zaostatak preokrene prednost na sredini druge četvrtine. 21:24 Crno-beli bez poena u drugih 10 minuta, koju su gosti imali.
19:24 - Zvezda je serijom od 6:0 13:24 - Andreja Milutinović sa trojkom povećava prednost četvrtinu sa +11! 11:19 - Partizan i dalje drži solidnu prednost 10:17 - Sjajna serija crno-belih naterala je Radonjića 10:12 trojku, a uzvratio Štimac u reketu.
8:9 - Prvi tajm-aut je na meču zatražio 4:4 Maika Cirbesa, a posećenost niža od očekivane. 0:2 - Prve poene na 18:00 - Pre utakmice, održan je minut ćutanja u čast nedavno preminulog Ranka Žeravice. 17:58 - Igrači su spremni
17:51 - U dvoranu su ušli i navijači Partizana
espreso.co.rs
17:49 -
17:37 -
17:30 - Delijama stiže ljubimac: Markus Vilijams od decembra ponovo u crveno-belom dresu! (FOTO)
Nije moglo u gorem trenutku: Partizanu na dan derbija blokiran račun! 17:15 -
17:09 -
17:00 - Šta je Bertansu zasmetalo u komunikaciji sa Lovernjem i šta bi Francuz trebalo da nauči Jokića? (FOTO Bivši as Partizana hrabri crno-bele pred derbi! (FOTO) 16:42 koji su dobili 300 ulaznica za ovaj meč.