ZVEZDA PORAŽENA U NEIZVESNOJ ZAVRŠNICI! Veliki udarac snovima o plasmanu u TOP 8! (FOTO)

EVROLIGA, 32. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 22:22h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u gostima od Albe 74:70, u meču 32. kola Evrolige.

Nemački tim je bolje otvorio meč i vodio posle prvog perioda 24:15. Zvezda se serijom trojki u drugoj četvrtini vratila tako da je prvo poluvreme završeno rezultatom 37:35 za Albu.

Od starta treće četvrtine igralo se koš za koš i veoma tvrdo. Zvezda je povela, ali je Alba ušla u posledni deo igre sa +1 (58:57). Potupna drama usledila je u poslednjem minutu, naročito na 40 sekundi do kraja kada je Davidovac pogodio trojku za 72:70. Alba je u sledećem napadu sa bacanja došla do +4, što crveno-beli nisu uspeli da stignu.

Albu su do pobede predvodili Lo sa 22, Smit sa 17 i Sikma sa 13 poena. U ekipi Crvene zvezde istakli su se Volters sa 18, Kalinić sa 13, Dobrić sa 12 i Davidovac sa 11 poena.

Posle ovog poraza, crveno-beli igraju najvažniji meč protiv Bajerna u Minhenu, a onda ih očekuju i dueli sa Žalgirisom, kao i Efesom koji u poslednjem kolu dolazi u Beograd.

40' Davidovac postiže trojku na 38 sekundi do kraja 72:70. Sikma pogađa dva slobodna bacanja 74:70. KRAJ UTAKMICE!!!!!!! Crvena zvezda poražena je u Berlinu od Albe 74:70.

39' Volters je ponovo sjajan u napadu 70:67. Drugi put zaredom Zvezda prima koš iz odbojke, Lamers postiže svoje prve poene 72:67.

37' Dobrić briljantan u prodoru 67:65.

36' Lo pogađa, Alba je u seriji 4:0 (65:61). Minut odmora traži Dejan Radonjić. Pogađa Kalinić posle predaha 65:63.

34' Strašan prodor Voltersa koji je najefikasniji igrač Zvezde 61:61.

33' Više od dva minuta nije bilo poena, a sve to prekinuo je Davidovac, Zvezda vodi 59:58. Lo je uzvratio trojkom 61:59.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Zvezda je primila pet poena u poslednjem muinutu treće četvrtine tako da Alba vodi 58:57.

29' Kalinić pogađa za izjednačenje 53:53. Kumađeu je svirana namerna lična greška i on je završio utakmicu. Kuzmić je pogodio oba penala, Zvezda ima prednost 55:53.

28' Volters poentira posle sjajnog prodora 52:50. Kumađe je dobio tehničku grešku zbog gestikulaciji ka navijačima Crvene zvezde.

25' Sikma pokazuje koliko je opasan, lepo zakucavanje 47:44. Mitrović pogađa dva penala 47:46.

21' Sikma je postigao prvi koš u drugom poluvremenu, ali je odmah na drugoj strani uzvratio Mitrović 39:37.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Kraj prvog poluvremena. Crvena zvezda se potpuno vratila u meč, ali Alba ipak posle 20 minuta igre ima prednost 37:35.

18' Volters ponovo sjajan, Zvezda vodi 32:31.

17' TROOOOOJKAAA!!!!!!! Davidovac pogađa svoju drugu trojku na meču, Zvezda smanjuje 31:30.

16' Volters postiže svoj deseti poen, Alba još uvek ima prednost 31:27.

14' TROOOOJKAA!!!!!!!!!! Sada je pogodio Dobrić 28:23.

13' TROOOOJKAA!!!!!!!! Davidovac je postigao prvu trojku za Crvenu zvezdu na utakmici 28:20.

12' Dobra odbrana donela je lake poene u napadu, Kalinić je bio precizan i postigao prvi koš za Zvezdu u drugoj četvrtini 26:17.

11' Utakmica je nastavljena posle skoro 10 minuta pauze zbog kvara na semaforu.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Marković nije pogodio trojku u poslednjem napadu Crvene zvezde u prvoj četvrtini koju je Alba rešila u svoju korist 24:15.

9' Alba je ušla u seriju i uspela da se odvoji 21:13, minut odmora traži Dejan Radonjić.

8' Volters nastavlja da igra fenomenalno u napadu novi koš 14:13.

7' Interesantno, Crvena zvezda je tek sada napravila prvi faul na utakmici, a to je učinio Ognjen Kuzmić. Smit poentira za Albu 14:11.

6' Kalinić poentira iz kontre 9:11.

5' Volters je do sada postigao šest poena, Zvezda prvi put vodi 6:8.

1' Počela je utakmica u Berlinu. Alba je postigla prvi koš na meču, ali je Zvezda odmah uzvratila 2:2.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Albi u Berlinu u meču 32. kola Evrolige.

Crveno-beli imaju šanse za Top 8, ali su poslednji trijumfi Monaka i Makabija podigli lestvicu koju crveno-beli moraju da preskoče kako bi se našli u plej-ofu.

Alba je trenutno na skoru 9 pobeda i 14 poraza, dok je Crvena zvezda na učinku od 11 pobeda i 13 poraza. Zvezda nikada nije slavila u Berlinu, a u prvom meču ove sezone izgubila je od Albe.

U duelu koji se igra u "Mercedes benz areni", treneru Dejanu Radonjiću nedostajaće udarni defanzivni bekovski tandem - Ostin Holins i Branko Lazić.

Dejan Radonjić ističe da će ekipa morati da se adaptira na date okolnosti:

- Idemo u goste Albi, u dobroj su formi, pokazali su tokom sezone da mogu da igraju na vrhunskom nivou, smatram da su jedan od boljih mečeva odigrali protiv nas u Beogradu, kada su nas zasluženo pobedili. Idemo u Berlin značajno oslabljeni, sa timom koji nam je na raspolaganju, probaćemo da damo sve od sebe da vidimo šta možemo u tom duelu, svesni činjenice da igramo protiv odličnog protivnika. Moramo da izvučemo sve iz sebe i da pokušamo da ostvarimo dobar rezultat - rekao je Dejan Radonjić.