LACIO SA SERGEJEM IZGUBIO OD PORTA SA GRUJIĆEM NA TERENU: Dinamo poražen od Sevilje, Atalanta bolja od Olimpijakosa

liga evrope plej of prve utakmice

Fudbaleri Sevilje pobedili su Dinamo Zagreb 3:1, u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope.

Andalužani su opravdali ulogu favorita, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Najpre je Ivan Rakitić, uz izvinjenje gostujućim navijačima, realizovao penal u 13, da bi u 41. Mislav Oršić poravnao rezultat.

Sevilja je do trijumfa stigli za samo dva minuta – prvo Lukas Okampos, a onda i Entoni Marsijal, doneli su veliku prednost Sevilji pred revanš u Zagrebu.

Pobedu je ostvario i Porto, nad Lacijom (2:1), a kao starteri, utakmicu su započeli Marko Grujić i Sergej Milinković-Savić, koji su zaradili žute kartone.

Junaci Porta bili su Žoao Mario kao dvostruki asistent, odnosno Martines, kao dvostruki strelac. Zakanji je postigao jedini gol za rimski tim.

Istim rezultatom (2:1), Atalanta je savladala Olimpijakos, posle preokreta.

Soareš je doveo OLI u prednost u 16. minutu, da bi Đimšiti u 61. i 63. pogađao za pobedu ekipe iz Bergama.

Lajpcig i Sosijedad su remizirali (2:2). Gosti su vodili dva puta, ali se nemački tim dva puta vraćao.

Strelci za domaće bili su Nkunku u 30. i Forsberg iz penala u 82, dok su za Sosijedad pogađali Le Norman u 8, te Ojarsabal u 64. iz jedanaesterca.