Bajer Leverkuzen, Foto: Profimedia

21. kolo bundeslige

Leverkuzen ponovo igra moćan fudbal

Objavljeno: 17:38h

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su rezultatom 5:2 porazili Borusiju Dortmund u 21. kolu Bundeslige.

Dortmundu je ovo prvi poraz posle tri uzastopna trijumfa, dok je Bajer posle dva remija i poraza došao do treće pobede u nizu i treći su na tabeli sa 38 bodova.

Što se ove utakmice tiče, počela je autogolom Akandžija u 10. mintuu utakmice, da bi Frimpong posle 6 minuta novim autogolom doneo Borusiji izjednačenje.

Leverkuzen nije praštao greške i ubrzo je došao do novog vođstva, zahvaljujući Vircu u 20. minutu, da bi Andrič u 28. pogodio za visokih 1:3.

FK Bajer Leverkuzen, FK Borusija Dortmund, Bundesliga

Za visoko vođstvo od čak 4:1 postarao se Tah u 53. minutu utakmice, ali to nije bilo sve što smo videli od gostiju...

Dortmund je nastavio da pritiska od tog 53. minuta, imao posed lopte, šanse i inicijativu, ali do novog potoka nisu uspeli da dođu, pa je Dijabi u 87. minutu uspeo da se upiše u strelce za 5:1.

Da domaćin ne ostane samo na autogolu pobrinuo se Stefan Tiges, momak koji je u 83. minutu ušao u igru umesto Marka Rojsa, pa je u 91. minutu susreta postigao gol za 5:2.