TUČA SVIH 90+ MINUTA! ATLETIKO SE DIGAO IZ MRTVIH! PREOKRET PROTIV VALENSIJE KADA JE DELOVALO DA JE SVE IZGUBLJENO!
FK Atletiko Madrid, Foto: Profimedia

LA LIGA

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili na svom stadionu ekipzu Valensije rezultatom 3:2 u 22. kolu La Lige.

Objavljeno: 23:17h

Valensija je došla u Madrid da napadne poljuljani Atletiko i uspela je da iznenadi Simeoneov tim.

U 25. minutu Guedeš je bio asistent, a Musa pogodio za 0:1.

Atletiko je i dalje bio potpuno bezopasan, jedva da je dolazio do opasne zone, a onda je usledio novi šok. U 44. minutu Ugo Duro je iskoristio asistenciju Lata za 0:2.

Luis Suarez

Atletiko je morao da krene na sve ili ništa u drugom poluvremenu, Luis Suarez je imao prvu dobru priliku u 56. minutu, ali je na mestu bio golman Domenek.

Odmah nakon te šanse, Dijego Simeone je napravio trostruku izmenu, ušli su Filipe, Kunja i Erera i to je urodilo plodom. Kunja je bio taj koji je u 64. minutu bio na pravom mestu nakon prekida i pogodio za 1:2.

Malo je falilo da u 70. minutu Luis Suarez konačno pogodi, ali je bio neprecizan, pa je ostalo 1:2.

Valensija se u finišu dodatno zatvorila, ušao je i naš Uroš Račić, da "pojača" Bordalasov plan i sačuva bodove.

Luis Suarez

Ipak, Karasko je večeras bio nezaustavljiv, ponovo je stvorio šansu, uputio je centaršut, u 91. minutu, golman Domenek je odbio loptu, na koju je naleteo Korea za 2:2.

To je bila tek uvertira za konačni preokret, Korea je petom proigrao Kunju, ovaj poslao oštru loptu kroz peterac, a Ermoso se našao na pravom mestu za 3:2 i eksploziju na tribinama.

1 / 5 Foto: Profimedia