HETAFE POBEDOM POBEGAO IZ OPASNE ZONE: Maksimović sjajno veče krunisao golom i asistencijom!

la liga

Utakmica iz snova za Nemanju Maksimovića

Objavljeno: 21:49h

Utakmica 21. kola španske Primere završena je pobedom Hetafea, nad Granadom. Rezultat je bio 4:2, a veoma zapaženu ulogu imao je Nemanja Maksimović. Reprezentativac Srbije dao je gol i bio asistent.

Poveo je Hetafe u 10. minutu, pogotkom Sandra Ramireza, a samo tri minuta kasnije izjednačio je Luis Suarez. To je ujedno i bio rezultat posle prvih 45 minuta.

U 48. minutu, ponovo je domaćin bio u prednosti. Strelac je bo Enes Unal, a asistent Maksimović. Sve je krenulo od kornera gostiju koji nije dao rezultat. Usledila je kontra, ali je ona usporena. Ipak, u kaznenom prostoru Granade, Srbin je sprečio loptu da ne ode van terena i proigrao Turčina. Namestio se Unal i sa desne strane, iskosa, sa nekoliko metara pogodio mrežu.

U 63. minutu, pogodio je i sam Maksimović. Golman je odbranio šut sa desne strane, ali samo na nogu Srbina koji je ubacio sa nekoliko metara.

Onda je Suarez smanjio na 3:2 u 78. minutu, a konačan rezultat je u 87. minutu postavio Borha Majoral.

Sve vreme je za Hetafe igrao Stefan Mitrović, dok je Maksimović zamenjen u 89. minutu.

Hetafe je na ovaj način koliko-toliko pobegao iz opasne zone, ali je Granada i dalje bolje plasirana.