MOŽE I BEZ BERARDIJA: Sasuolo ide na Juventus u četvrtfinalu Kupa Italije!
FK Sasuolo, Foto: Profimedia

kup italije

Zeleno-crni upisali su izuzetno važan trijumf protiv Kaljarija

Objavljeno: 19:46h

Fudbaleri Sasuola plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije pošto su na svom terenu, uprkos tome što su oslabljeni neigranjem Domenika Berardija, slavili protiv Kaljarija 1:0.

Sasuolo je poveo već u 18. minutu golom Abduja Haroa, koji je odlično iskoristio centaršut posle viška na levoj strani i pogodio gornju ugao gola Kaljarija.

Samo minut ranije Enrike Dalber je na suprotnoj strani šutirao malo pored stative, a sledeću dobru priliku za goste sa Sardinije propustio je Gabrijele Zapa na 10-ak minuta pre odlaska na poluvreme.

FK Sasuolo

Finiš prvog poluvreme pripao je Sasuolu. Najpre je u 37. minutu Raspadori pogodio stativu, a samo dva minuta kasnije lopta je pored okvira gola prozujala i nakon udarca Đanluke Skamake.

U 41. minutu Boris Radunović je pročitao udarac Raspadorija, a odlazak na poluvreme i te kako je prijao Kaljariju.

Gosti sa Sardinije su daleko bolje ušli u nastavak meča. Najpre im je u 49. minutu poništen gol zbog ofsajda, a u 61. minutu su došli do izjednačenja nakon pogotka Leonarda Pavoletija.

Ipak, gol je nakon pregleda VAR-a poništen zbog ofsajda, pa je Sasuolo uprkos daleko lošijoj igri u drugom poluvremenu sačuvao gol prednosti.

Do kraja meča nije bilo golova, pa je Sasuolo zakazao duel protiv Juventusa, koji je dan ranije deklasirao Sampdoriju.

Poslednjeg četvrtfinalistu daće ishod duela Intera i Empolija koji večeras igraju na "Đuzepe Meaci".