MILAN GUBI KORAK, IBRA U ŠOKU: Nejaka Specija odnela sva 3 boda sa San Sira!
Zlatan Ibrahimović, Foto: EPA/Mateo Bazzi

serija a, .kolo

Inter se odvaja na vrhu

Specija je večeras u gostima iznenadila Milan i slavila sa 2:1, u 22. kolu italijanske Serije A.

Poveo je Milan golom Rafaela Leaa u prvom minutu nadoknade poluvremena, da bi izjednačenje i pobedu gostima doneli Kevin Agudelo golom u 64. i Emanuel Đasi golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Specija je upisala šestu pobedu u prvenstvu i sa 22 boda zauzima 14. poziciju. "Rosoneri" su drugi sa 48 bodova, dva manje i utakmicom više od prvoplasiranog gradskog rivala Intera.

U narednom kolu, Milan će u derbiju dočekati Juventus, dok će Specija ugostiti Sampdoriju.

U istom terminu, Napoli je u gostima pobedio Bolonju sa 2:0.

Dvostruki strelac za Napoli bio je Irving Lozano u 20. i 47. minutu.

Napoli je zabeležio 14. pobedu u prvenstvu i sa 46 bodova zauzima treće mesto, a Bolonja je 13. sa 27 poena.

U sledećem kolu Napoli će dočekati Salernitanu, dok će Bolonja gostovati Veroni.