SJAJAN KLASIKO! PET GOLOVA! PRODUŽECI! REAL U FINALU!
Real Madrid - Barselona, Foto: Profimedia

superkup španije

U prestonici Saudijske Arabije Rijadu odigrano je prvo polufinale španskog Superkupa u kom je Real Madrid posle produžetaka bio bolji od Barselone.

Nakon prvog poluvremena bilo je 1:1, nakon drugog 2:2, a u prvom produžetku je rezervista Fede Valverde doneo gol vredan plasmana u finale.

Drugog učesnika utakmice za trofej daće nam duel između Atletiko Madrida i Atletik Bilbaa koji se igra u četvrtak uveče.

1 / 4 Foto: Profimedia

Ipak, četiri minuta pre odlaska na odmor Luk de Jong je nastavio golgeterski niz i izjednačio na 1:1.

Novu prednost Madriđanima doneo je Karim Benzema u 72. minutu i sve je išlo ka tome da će Real slaviti posle 90 minuta.

Ipak, sedam minuta pre isteka tog roka je Ansu Fati doneo novi egal i uveo nas u produžetke.

Real je ponovo krenuo po gol i do njega došao u šestom minutu dodatnog vremena, a u junaka je izrastao Valverde.