BARSELONIN IZMEŠANI SASTAV ZABELEŽIO ZLATA VREDNU POBEDU: Katalonci slave Ter Štegena! (FOTO)

ćavi može da odahne

Barselona je slavila u gostima protiv Majorke rezultatom 1:0

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Majorke rezultatom 1:0 u 20. kolu La Lige.

Ćavi Ernandes večeras nije mogao da računa na 15 igrača. Zbog korone su van stroja Dembele, Kutinjo, Abde, Alba, Balde, zbog povreda - Dest, Roberto, Fati, Pedri, Depaj, Brajtvajt, Dani Alveš nema pravo da igra do 5. januara, dok su Gavi i Buskets suspendovani. Uz to, Jusuf Demir je dobio dozvolu da ne bude uz ekipu dok ne reši naredni transfer.

Stvar je zato morao da preuzme Luk de Jong. Holanđanin je bio u centru pažnje, pošto je najpre u 27. minutu pogodio stativu, a onda je u 29. izveo maestralne makazice i šteta što je prečka sprečila prelep pogodak.

Holanđaninu se vratilo u finišu prvog poluvremena kada je iskoristio Mingezin centaršut i glavom pogodio za 0:1.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, Majorka nije imala šansi, dok je De Jong imao još jednu dobru posle centaršuta Arauha.

U finišu Barsa je prilično odugovlačila, čuvala rezultat na sve načine, jer Ćavi nije imao neke opcije ni na klupi.

I onda, trenutak odluke, u trećem minutu nadoknade, Kosta je ostao sam na drugoj stativi, uhvatio je volej sa pet metara, ali je Ter-Štegen refleksom sačuvao Barsu na neverovatan način.

Katalonci su nekako uspeli da osvoje važne bodove i konačno skoče na petu poziciju, prvi put ove sezone. Barsa sada ima 31 bod, 15 manje od Reala, koji ima i meč više, ali je svakako predaleko.

Barsi je važnije da je sada odmah za Atletikom i Betisom koji imaju samo bod i dva više...