ZVEZDA ODOLELA U BRAGI I OSVOJILA PRVO MESTO: Crveno-beli idu DIREKTNO u osminu finala!

liga evrope, 6. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 23:13h

Crvena zvezda je odigrla nerešeno 1:1 (0:0) na gostovanju Bragi u odlučujućem meču za rasplet grupe F Lige Evrope.

Šampion Srbije je ovim nerešenim rezultatom, uz remi u drugom duelu 6. kola F grupe između Ludogoreca i Mitjilenda (0:0), ostao na prvom mestu sa 11 bodova pa se plasirao direktno u osminu finala!

Braga će u 1/16 finala, a Mitjilend se seli u 1/16 finala Lige konferencija.

Od starta meča se igralo u visokom tempu. Pretili su Medeiroš i Rikardo Orta, a sa druge strane Katai, pa Kanga sa distance - Sa je jedva odbio loptu u korner.

1 / 5 Foto: Starsport©

Do kraja prvog dela nije bilo velikih prilika, a na startu drugog poluvremena,, posle kornera tokom kojih je Braga konstantno pretila, Gobeljić je skrivio penal koji je realizovao Galeno.

Stanković je odmah uveo Pavkova, Bena i Gajića i pritisak se brzo isplatio jer je i Zvezda došla do penala. Leite je udario Pankova u skoku, a Katai je bio siguran sa bele tačke.

Do kraja utakmice je domaćin uglavnom pritiskao, istakoa se borjan sjajnom odbranom u trećem minutu nadoknade i crveno-beli (danas tamno plavi) su odoleli.

II POLUVREME

90+5. minut - kraj utakmice - Zvezda je ostala u Ligi Evrope i to direktno u osmini finala!

90+3. minut - odličnas prilika za domaćina i udarac Silve glavom, ali je Borjan sjajno odbranio.

90. minut - pet minuta nadoknade.

1 / 5 Foto: Profimedia

89. minut - Paolo Oliveira je primio loptu posle kornera, sam na drugoj stativi, ali se predugo nameštao i izblokiran je. Tri kornera u nizu je imala Braga.

83. minut - Gonsales i Piazon su u igri umesto Oliveire i Leitea.

80. minut - Dragović je sjajno zaustavio Oliveiru pred Borjanom.

77. minut - reagovao je i Stanković - Degenek i Krstičić su ušli umesto Pankova i Kataija.

71. minut - Mineiro i Ruiz su zamenili Medeiroša i Rikarda Ortu.

Aleksandar Katai

70. minut - GOL - Leite je u skoku u šesnaestercu udario rukom po licu Pankova, Zvezda je dobila penal, a defanzivac Brage se izvukao bez drugog žutog kartona. Katai je sigurno realizovao najstrožu kaznu - 1:1!

62. minut - Stanković bodri svoje momke: "Ajde, daćemo jedan!" i pravi trostruku izmenu: Gajić, Pavkov i Ben su zamenili Gobeljića, Živkovića i Srnića.

58. minut - Ivanić je proigrao Gobeljića koji je tražio Živkovića, ali ga je Leite izblokirao.

Galeno

52. minut - GOL - posle kornera je ipak dosuđen penal, zbog nove situacije. Gobeljić je igrao rukom, a Gida odmah pokazao na belu tačku. Galeno je prevario Borjana - 1:0!

51. minut - Galeno je šutirao i pogodio jednog igrača Zvezde. Tražili su domaći penal, ali je VAR potvrdio odluku sudije - korner.

46. minut - nema izmena, počelo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

45+2. minut - žuti karton za Kataija. Kraj prvog poluvremena. 0:0 je i u Razgradu.

45. minut - dva minuta nadoknade zbog povreda Dragovića i Silve.

40. minut - jedva je Sa odbranio pa uhvatio loptu posle udarca Ivanića sa oko 20 metara.

38. minut - opet pritisak domaćih. Borjan je bio nesiguran posle šuta Galena, usledila su dva kornera.

36. minut - Leite je dobio žuti zbog faula nad Ivanićem. Zvezda je brzo izvela prekid, Gobeljić je ubacio loptu ka Živkoviću u peterac, ali se Braga odbranila. Dobra akcija.

31. minut - novi pokušaj Medeiroša posle kornera, ali bezopasan.

29. minut - Rikardo Orta je olako pao u šesnaestercu, Gida nije naseo.

Gelor Kanga

13. minut - Katai je u kontri na desnoj strani fintirao udarac, ali je potom ipak izblokiran. Lopta se odbila do Kange koji je sa oko 30 metara šutirao iz prve snažno i vrlo precizno, ali je Sa napravio paradu i odbio loptu u korner...

12. minut - opet je siguran kapiten Zvezde, hvata loptu posle novog udarca.

11. minut - Rikardo Orta je uhvatio volej sa penala, ali nije iznenadio Borjana, dobra odbrana.

4. minut - opasan udarac Medeiroša, pogodio je spoljni deo mreže.

3. minut - dobila je Braga faul, a nakon slobodnog udarca i korner.

Dejan Stanković je napravio određene promene u startnih 11 i meč počeo bez klasičnog napadača. Petrović je najavljen u startnoj postavi, ali ga je pred početak zamenio Srnić jer se Njegoš povredio na zagrevanju.

Podršku pred duel je pružio i bivši fudbaler crveno-belih, Marko Grujić, koji je doputovao na meč i posetio delgaciju Zvezde.

I veliki broj navijača Zvezde je na stadionu, a policija ih je dopratila dok us pevali i palili baklje.

SASTAVI:

Braga: Mateus - Kouto, Paulo Oliveira, Diogo Leite, Raul Silva - Musrati, A. Orta, Galeno - Juri Medeiroš, Vitor Oliveira, R. Orta

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Dragović, Pankov - Srnić, Gobeljić, Kanga, Rodić - Ivanić, Katai - Živković

Rezerve:

Braga: Tiago Sa, Tormena, Ruiz, Pijazon, Gonzales, Čikinjo, Mineiro, Gorbi, Fabijano, Francisko Moura, Fernandeš, Rodrigeš

Crvena zvezda: Popović, Gordić, Gajić, Degenek, Krstičić, Pavkov, Stanić, Lazetić, Ben, Srnić.

Glavni sudija meča je bio Marko Gida iz Italije.