VEST HEM SRUŠIO ČELSI: Prilika da "Plavci" budu svrgnuti sa čela Premijer lige!

premijer liga

Čelsi nije uspeo da slavi u gradskom duelu protiv Vest Hema.

Posle velikog preokreta i grešaka fudbalera Čelsija, konkretno golmana Mendija, na semforu je na kraju pisalo 3:2

Prvi gol smo videli u 28. minutu utakmice, Mejson Maunt je izveo korner, na pravom mestu Tijago Silva koji postiže gol glavom za 0:1.

I onda krah "Plavaca", očajna lopta za golmana Mendija, on se dodatno poigravao i izgubio loptu, Boven je uspeo da je ukrade i na kraju - Mendi pravi penal, Lancini je strelac za 1:1.

Nije to bilo sve što se tiče prvog poluvremena, Ziješ pred sam kraj prvog poluvremena šalje loptu na desnu stranu, tamo je bio Mejson Maunt koji pogađa iz voleja za 1:2.

Upravo je kvalitet Mejsona Maunta bio presudan za dobijanje prvog poluvremena Čelsija, ali je ekipa Tomasa Tuhela pala u nastavku

Da je jedan od junaka današnjeg meča u 55. minutu je dokazao Džarod Boven, sačekao je loptu na 20 metara od gola, šutirao iz sve snage levom nogom i golman Mendi ovoga puta nije mogao apsolutno ništa.

Vest Hem je imao sjajnu šansu, Fornals je pronašao Antonija, na kraju Boven kasni da ubaci loptu u gol.

Nagoveštaj je bio šta će se desiti u 87. minutu, tada smo videli trenutak nepažnje apsolutnog tragičara Mendija, Masuaku je šutirao iz pozicije iz koje se centrira,očigledno je bilo da je primetio da može da postigne gol što je i učinio za veliku pobedu svog tima.

Ovom pobedom je Vest Hem omogućio Mančester sitiju da pretekne Čelsi na tabeli, baš kao i Liverpul.