BEN OBELEŽIO JUBILEJ SA 2 GOLA I ASISTENCIJOM: Slab otpor Spartka, Zvezda pritiska Partizan na vrhu!

superliga srbije, 18. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na portalu Espreso

Crvena zvezda je pobedila Spartak iz Subotice u utakmici 18. kola Superlige Srbije sa 3:0 (2:0).

Fudbaleri aktuelnog šampiona su u dobrom raspoloženju posle trijumfa na stadionu "Rajko Mitić" nad bugraskim Ludogorecom kojim su obezbedili evropsko proleće, a istakli su se fudbaleri koji su propustili taj meč ili ga počeli sa klupe.

Već u devetom minutu je Rodić zatresao mrežu gostiju na sjajan centaršut Bena iz "skraćenog kornera".

Fudbaler iz Komora je svoj 150. meč za Zvezdu obeležio i sa dva gola - na samom startu drugog poluvremena i u 71. minutu.

Za prvi pogodak mu je asistriao rezervista Falko, koji je posle i sam zatresao mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsjada u kom se našao upravo Ben.

Trener Dejan Stanković danas nije mogao da računa Gelora Kangu kom je dozvolio da otputuje u domovinu, Gabon, na sahranu svog oca.

Ipak, dobio je Stanković jedno zanimljivo pojačanje jer se njegovom stručnom štabu priključio Vladimir Petrović Pižon.

Zvezda sada ima tri boda manje od Partizana, koji svoj meč igra od 16.30 protiv Voždovca. Spartak je u prvenstvu poražen posle šest kola.

II POLUVREME

90+3. minut - kkonačno šansa i za goste, imao je Marčić. Kraj utakmice.

90+1. minut - Lazetić je propustio lepu šansu. Zvezda rutinski privodi utakmicu kraju.

Vladimir Gaćinović

77. minut - velika prilika za Ivanića. Lopta je došla do njega na drugoj stativi, bio je sam, ali je sa oko pet metara prebacio gol.

74. minut - Krstičić i Lazetić su zamenili Bena i Kataija.

71. minut - GOL - sudarili su se golma i štoper Spartaka, Ben je pokupio loptu i ubacio je u praznu mrežu - 3:0!

65. minut - Gobeljić je zamenio Rodića, a Stanić Srnića.

Filipo Falko

63. minut - Falko je posle duplog pasa sa Ivanićem postigao gol, ali je isti poništen jer se Ben našao u ofsajdu na putanji lopte do mreže!

58. minut - Marčić je zamenio Miloševića.

56. minut - solidan udarac sa distance Petrovića.

El Fardu Ben

46. minut - GOL - nespretna je bila odbramna gostiju, Falko je u skoku glavom poslao loptu ka Benu koji je u trku dao sebi for pa zatresao mrežu posle samo 20-ak sekundi u drugom delu - 2:0!

46. minut - počelo je drugo poluvreme sa Falko na terenu umesto Pavkova.

I POLUVREME

45+1. minut - kraj prvog poluvremena koje nije donelo mnogo uzbuđenja.

37. minut - Gajić je sa desnog boka ušao u sredinu, pa šutirao levicom solidno, ali je Dubljović uhvatio loptu.

29. minut - žuti karton za Kataija zbog neopreznog starta. Pao je ritam utakmice.

17. minut - nastavlja Zvezda da preti iz kornera i prekida koje izvodi Ben, sada je pokušao Katai.

Milan Rodić, FK Crvena zvezda, El Fardu Ben, Aleksandar Katai

9. minut - GOL - Ben je divno izveo slobodan udarac, "skraćeni korner" praktično, a Rodić pobegao čuvaru i udarcem glavom sproveo loptu u mrežu - 1:0!

7. minut - prvi korner je imao domaćin, ali nije bilo opasnosti po gol Dubljanića.

1. minut - počela je utakmica.

Kapitenu Crvene zvezde Milanu Borjanu uručena je plakata povodom 200. utakmice za klub, a ofanzivnom vezisti Benu za 150. nastup, uoči početka meča.

SASTAVI:

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Petrović, Srnić - Ben, Ivanić, Katai - Pavkov.

Spartak (4-4-1-1): Dubljanić - Branković, Ivančević, M. Bogićević, Milošević, Bijelović, Šimura, Vidaković, Srećković, Abraham, Nikolić.

Rezerve:

Zvezda: Gordić, Gobeljić, Pankov, Degenek, Krstičić, Stanić, Falko, Vukanović, Lazetić.

Spartak: Bogdanović, Bogićević, Đurasović, Dujmović, Dunđerski, Hrstić, Jović, Marčić, Mihajlović, Šćepanović, Todoroski.

Sudija: Marko Ivković.