VLAHOVIĆEV GOL NIJE BIO DOVOLJAN ZA POBEDU: Fiorentina uspustila prednost i otišla kući praznih ruku!

šteta

Dušan Vlahović je bio strelac za Fiorentinu u toskanskom derbiju na gostovanju Empoliju, ali je protivnik u poslednja tri minuta uspeo da preokrene i slavi 2:1.

Međutim, ono što je takođe bitno je da je Vlahović u 57. minutu klizećim startom pogodio mrežu domaćina na asistenciju Hosea Kaljehona.

Bio je to njegov 28. gol ove godine, čime je postao rekorder Fiorentine i tako nadmašio Kurta Hamrina iz daleke 1960. godine.

I to nije sve. Vlahović je 11. pogotkom u sezoni izborio na čelo liste strelaca Serije A, pa mu sada gleda u leđa Čiro Imobile iz Lacija.

Na kraju je ostao gorak ukus jer je Empoli u 87. i 89. minutu napravio neverovatan preokret u režiji Filipa Bandinelija i Andree Pinamontija.

Viola je mogla do boda u poslednjim sekundama, Milenović je skočio, a ni Vlahović nije uspeo njegov udarac da ubaci u praznu mrežu.

Fiorentina je tako tragično ispustila bodove i ostala na osmom mestu, umesto da se dodatno progura u gornjem domu.