RENDŽERS PROŠAO, SELTIK SE SELI U LIGU KONFERENCIJA: Remi Dinama, gol Mladenovića i ludnica u najjačoj grupi C!

Liga Evrope, 5. kolo

Uzbudljivo veče u Ligi Evrope je rešilo dosta pitanja, ali ne sva

Fudbaleri Monaka savladali su Real Sosijedad 2:1 (2:1), u meču petog kola grupne faze Lige Evrope.

Monako je ovom pobedom overio plasman u nokaut fazu sa prvog mesta. Srpski reprezentativac Strahinja Pavlović nije igrao.

Strelci za Monako bili su Kevin Foland u 28. i Fofana u 38. minutu. Gol za španski tim postigao je Isak u 35. minutu.

U istoj grupi je PSV savladao Šturm iz Graca 2:0 (1:0). Strelci su bili Karlos Vinisijus u 45. iz penala i Bruma u 58. minutu.

Real Sosijedad ima dva boda manje od ekipe iz Ajndhovena i dočekuje je u poslednjem kolu u direktnom duelu za prolaz.

Lester je lako savladao Legiju iz Varšave 3:1 (3:1).

Golove su postizali Daka u 11, Medison u 21. i Ndidi u 33. minutu. Strelac za Legiju bio je srpski reprezentativac Filip Mladenović u 26. minutu.

Situacija je napeta u ovoj grupi – Lester ima osam, Spartak i Napoli po sedam, a Legija šest bodova.

Ajntraht je u Frankfurtu remizirao sa Antverpom 2:2 (1:1).

Strelci za domaćina bili su Kamada u 13. i Pacijencija u 94. minutu, dok su golove za goste postizali Rađana Naingolan u 33. i Samata u 88. minutu.

U istoj grupi, Olimpijakos je pobedio Fenerbahče 1:0 (0:0).

Strelac pobedonosnog gola bio je Soareš u 90. minutu.

Rendžers je u direktnom duelu savladao Spartu Prag 2:0 (1:0) i prošao u nokaut fazu.

U istoj grupi je Lion u gostima savladao Brendbi 3:1 (0:0), za maksimalan učinak.

Leverkuzen je preokretom u finišu pobedio Seltik 3:2 i osigurao prvo mesto u grupi G, dok je drugi Betis posle trijumfa nad Ferencvarošom 2:0.

Seltik se seli u Ligu konferencija.

Galatasaraj i Lacio su pobedama nad Marsejom, odnosno Lokomotviom, osigurali prolaz dalje iz grupe E.

U poslednjem kolu će u Rimu odlučiti o tome ko će u šesnaestinu finala, a ko direktno u osminu finala.

Vest Hem je overio prvo mesto u grupi H pobedom u Beču nad Rapidom, dok su Dinamo i Genk remizirali u Zagrebu i ostaje borba za drugo, odnosno treće mesto.