ZVEZDA OSIGURALA EVROPSKO PROLEĆE: 'Lepotica' Ivanića donela prvo mesto u grupi!

liga evrope, 5. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 21:23h

Crvena zvezda je kao domaćin pobedila Ludogorec 1:0 u utakmici 5. kola grupne faze Lige Evrope.

Prvak Srbije nije stvorio mnogo prilika u prvom poluvremenu koje je započeo sa tri centralna defanzivca zbog problema sda povređenim i rovitim igračima.

Stanković je brzo vratio klasičnu formaciju, ali pravih šansi nije bilo ni pred jednim golom.

Ipak, jasno je bilo da su domaći krenuli agresivnije u drugom poluvremenu, Ben je zamenio Kataija koji je igrao pod temperaturom, a sve se isplatilo u 57. minutu.

Mirko Ivanić je oteo loptu Ikokou pa sa 23 metra fantastičnim udarcem smestio loptu u rašlje - golman Pat je samo ulepšao pogodak jer se izvio, ali nije mogao do lopte.

Pretili su opet i Pavkov i Kanga i Ivanić, ali je najbolju šansu do kraja imao rezervista Lazetić u 90. minutu. Što se tiče Bugara, Rotarju je jedini pretio kada je ušao sa klupe, ali je Borjan bio siguran.

Radovan Pankov, FK Ludogorec, El Fardu Ben

Crveno-beli su tako osigurali evropsko proleće, ali još nije izvesno da će to biti nokaut faza Lige Evrope jer je danski Mitjilend pobedio Bragu 3:2 i zadržao šanse za neko od prva dva mesta.

Time je pak Zvezda došla opet do prvog mesta u grupi F i ako ne izgubi u poslednjem kolu u Portugalu, proći će u eliminacionu fazu jačeg od ova dva evropska takmičenja.

Ludogorec će definitivno biti poslednji u grupi, pošto su idalje na samo jednom osvojenom bodu.

Milan Pavkov

II POLUVREME

90+4. minut - kraj utakmice.

90+3. minut - opasan udarac Rotarjua s distance, ali Borjan hvata loptu.

90. minut Lazetić je u kontri šutirao levicom po zemlji - lopta je prohujala pored leve stative...

Dejan Stanković

87. minut - Rotarju je skočio na centaršut i nadvisio Pankova, ali poslao loptu glavom preko gola.

85. minut - opet je Ivanić na levoj strani našao prostor za šut, lopta je zakačila prečku!

82. minut - Sanogo i Lazetić su u igri umesto Kange i Pavkova.

77. minut - Rotarju je zamenio Čibotu.

1 / 5 Foto: Srđan Stevanović/Starsportphoto

73. minut - opet dobar pokušaj Ivanića, u padu, ali Pat je uspeo da odbrani.

69. minut - žuti karton za Krstičića.

68. minut - odličan pokušaj Kange, malo pored gola. Krstičič je zamenio Petrovića.

65. minut - izmena kod Ludogoreca: Šov je zamenio Gonsalveša, a Manu Despodova.

62. minut - novi pokušaj Pavkova, pa je Srnić dobio žuti karton.

Mirko Ivanić

57. minut - GOL - Ivanić je oteo loptu Ikokou pa sa 23 metra fantastičnim udarcem smestio loptu u rašlje - Pat je samo ulepšao pogodak jer se izvio, ali nije mogao do lopte - 1:0!

54. minut - Pavkov je dobio loptu iskosa po levoj strani i domah snažno šutirao, ali je Pat uspeo da odbije loptu preko prečke.

46. minut - Ben je zamenio Kataija. Zvezda opet imala korner na startu, ali bez opasnosti.

Gelor Kanga, FK Ludogorec

I POLUVREME

45+1. minut - najbolju priliku Zvezda je imala na samom kraju poluvremena. Katai je ušao u šesnaesterac i odložio loptu na levu stranu do Ivanića, ali je on zatresao mrežu pogodivši je sa spoljne strane...

40. minut - Kanga je sada tukao iz prve, ali se lopta savila i prošla dva metra pored leve stative.

38. minut - po tri šuta na gol. Sada je Ivanić uputio Zvezdin četvrti a prvi u okvir gola. Pat se iznenadio i nije najbolje reagovao, ali je odbio loptu u korner.

33. minut - Katai je probio po levoj strani, ali su ga na kraju opkolili i oduzemili loptu, a vezista Zvezde napravio faul.

29. minut - zapretio je Gonsalveš, a Borjan odlično odbranio, mada je svakako bio ofsajd.

19. minut - umirili su domaćina igrači Ludogoreca i uspostavili ravnotežu na terenu.

13. minut - jak tempo i čvrsti dueli, ali arbitar pušta takvu igru. Ipak, dosta je i grešaka pa nema izrazitih prilika.

1. minut - Eraković je pokušao već u prvom minutu, posle kornera, Zvezda pritiska od starta.

SASTAVI:

Crvena zvezda (3-4-2-1): Borjan - Eraković, Dragović, Pankov - Gajić, Petrović, Kanga, Srnić - Ivanić, Katai - Pavkov

Rezerve: Popović, Sanogo, Krstičić, Stanić, Falko, Ben, Lazetić.

Ludogorec (4-2-3-1): Pat - Pinjas, Plastun, Terziev, Ikoko - Bađi, Gonsalveš, -Despodov, Jankov, Čibota, Sitiriu.

Rezerve: Hristov, Kahlina, Dimitrov, Huseinov, Manu, Mitkov, Rotarju, Šov, Verdon.

Glavni sudija meča bio je Hose Marija Sančes Martines iz Španije.

Aktuelni šampion Srbije je još jednom ove sezone bio bez podrške najvatrenijih navijača zbog incidenta koji su napravili po završetku meča sa Mitjilendom u prethodnoj rundi, ali je zato na tribinama oko 15.000 mališana koji su još jednom napravili sjajnu atmosferu (protiv Kairata u kvalifikacijama za ligu šampiona, 5:0).

"Delije" su pak napravile sjajnu koreografiju i poruku za svoje ljubimce. "Buđenje ranog proleća".

Zbog crvenih kartona u utakmici sa Dancima, Dejan Stanković večeras nije imao na raspolaganju Degeneka i Gobeljića dok je Dioni povređen, a Sanogo i Falko roviti.

I prvak Bugarske je došao u Beograd sa kadrovskim problemima. Povređeni su Sisinjo, Sa, Santana i Nedjalkov, a sa ekipom su doputovali i četvorica omladinaca.

U prvom duelu u Bugarskoj, crveno-beli su slavili 1:0 golom Kange.