PRVI TRIJUMF KONTEA NA KLUPI TOTENHEMA: "Pevci" savladali Lids nakon preokreta!

premijer liga

Dobra igra domaćih u drugom poluvremenu

Objavljeno: 20:02h

Fudbaleri Totenhema pobedili su Lids posle preokreta (2:1), na zatvaranju 12. kola Premijer lige.

Publika u Londonu imala je prilike da vidi dva potpuno različita poluvremena, od kojih je drugo bilo mnogo sadržajnije.

Antonio Konte

U prvom delu utakmice, doduše, pao je jedan gol, u 44. minutu, kada je strelac bio Danijel Džejms.

Njemu nije bilo mnogo teško da iz peterca naleti na loptu koju mu je sa leve strane uputio Herison.

Krenuli su "pevci" od starta drugog poluvremena da pritiskaju i da traže izjednačenje.

Pretili su Kejn i Son, ali su do poravnanja stigli preko Hojbjerga, koji je traljavo šutirao u 58. minutu, ali je lopta nekako završila u uglu gola koji brani Melije.

Do potpunog preokreta Totenhem je stigao u 69. minutu. Dajer je iz slobodnog udarca pogodio stativu, a iz odbitka i natrčavanja prvi gol u dresu Totenhema postigao je Serhio Reguilon.

Nadao se Lids da bi iz VAR penala, nakon igranja rukom Kejna, mogao do barem boda, međutim, sudija Mariner nije pokazao na belu tačku.

Totenhem je preskočio Mančester junajted na tabeli i sada je sedmi sa 19 bodova, dok je Lids ostao 17. sa 11 sakupljenih poena.

Premijer liga: M. Siti – Everton 3:0 (1:0) Sterling 44, Rodri 55, B. Silva 86 Totenhem – Lids 2:1 (0:1) Hojbjerg 58, Reguilon 69 – Džejms 44

Subota: Lester – Čelsi 0:3 (0:2) Ridiger 14, Kante 28, Pulišić 71 Aston Vila – Brajton 2:0 (0:0) Votkins 84, Mings 88 Barnli – Kristal Palas 3:3 (2:3) Mi 19, Vud 27, Korne 49 – Benteke 8, 36, Guehi 42 Njukasl – Brentford 3:3 (2:2) Lasels 10, Žoeliton 39, Sen Maksiman 75 – Toni 11, Henri 32, Onjeka 61 Norič – Sautempton 2:1 (1:1) Puki 7, Henli 79 – Adams 4 Votford – M. Junajted 4:1 (2:0) King 28, Sar 44, Pedro 90+2, Denis 90+6 – Van de Bek 50 Vulvs – Vest Hem 1:0 (0:0) Himenes 58 Liverpul – Arsenal 4:0 (1:0) Mane 39, Žota 52, Salah 73, Minamino 77