BRAGA RUTINSKI SAVLADALA LUDOGOREC: Portugalci postali lideri i ozbiljno "zakuvali" stanje u grupi F!

LIGA EVROPE

Biće zanimljivo do kraja

Fudbaleri Brage su rezultatom 4:2 pobedili Ludogorec u 4. kolu Lige konferencija.

Braga je nakon ove pobede "zasela" na prvu poziciju grupe F u Ligi Evrope, pošto je Crvena zvezda poražena od Mitjilanda rezultatom 1:0.

FK Braga

Braga je bez problema savladala Ludogorec sa 4:2, a na poluvremenu su imali ubedljivih 3:1 i već tada se znalo da će osvojiti sva tri boda.

Već u 25. minutu su preko Musratija poveli sa 1:0, da bi u 33. minutu gosti izjednačili kada je Sotiriju zatresao mrežu Brage.

Četiri minuta kasnije je Medeiroš vratio Bragi vođstvo (2:1), da bi Galeno u 40. minutu povisio na 3:1, a onda u drugom poluvremenu Gonsales povećava na 4:1, da bi konačnih 4:2 postavio Plastun u 79. minutu utakmice.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su rezultatom 3:0 bili bolji od španskog predstavnika Betisa. Musa Dijabi je bio dvostruki strelac, dok je Florijan Virc postavio konačnih 3:0.

U ovoj grupi je odigran još jedan meč, a fudbaleri Seltika su sa 3:2 pobedili Ferencvaroš.

Leverkuzen je učvrstio poziciju broj 1, dok je Betis sada ugrožen na drugom mestu sa samo bodom više od Seltika.

Fudbaleri Lestera su odigrali nerešeno protiv Spartaka iz Moskve, a meč je završen rezultatom 1:1.

Viktor Mozes je goste doveo do vođstva u 51. minutu, da bi sedam minuta kasnije Amarti postigao izjednačujući gol. Džejmi Vardi je u 75. minutu mogao da donese pobedu, ali je promašio penal.

Liga Evrope, 4. kolo: Brondbi – Rendžers 1:1 (1:0) Balogun 45ag – Hadži 77 Lion – Sparta 3:0 (0:0) Slimani 61,63, Ekambi 90+2 Monako – PSV 0:0 Sosijedad – Šturm 1:1 (0:1) Sorlot 53 – Jančer 38 Legija – Napoli 1:4 (1:0) Emreli 10 – Zjelinski 51p, Mertens 75p, Lozano 79, Ounas 90 Lester – Spartak M 1:1 (0:0) Amarti 58 – Mozes 51 Olimpijakos – Ajntraht 1:2 (1:1) El Arabi 12 – Kamada 17, Hauge 90+1 Antverp – Fenerbahče 0:3 (0:3) Jandas 9, Mejer 16, Beriša 29 Galatasaraj – Lokomotiva M 1:1 (1:0) Fejhuli 43 – Kamano 72 Marsej – Lacio 2:2 (1:1) Milik 33p, Paje 82 – Anderson 45+7, Imobile 49 Crvena zvezda – Mitjiland 0:1 (0:0) Kanga 56ag Braga – Ludogorec 4:2 (3:1) Al Musrati 25, Medeiroš 37, Galeno 40, Gonsales 73 – Sotiriu 33, Plastun 79 Leverkuzen – Betis 4:0 (1:0) Dijabi 42, 52, Virc 86 Ferencvaroš – Seltik 2:3 (1:2) Juranović 11ag, Uzuni 86 – Furuhaši 3, Žota 23, Abada 60 Genk – Vest Hem 2:2 (1:0) Pejncil 4, Souček ag87 – Benrama 59, 82 Dinamo Z – Rapid 3:1 (2:1) Petković 12, Andrić 34, Šutalo 83 – Knasmilner 8