KIŠA GOLOVA U MOSKVI: Lester nosi ceo plen iz Rusije, Daka heroj večeri za "lisice"!

liga evrope

Goleada na meču između Spartaka i Lestera

Objavljeno: 19:01h

Fudbaleri Lestera savladali su Spartak iz Moskve na gostovanju u Rusiji rezultatom 4:3.

Fudbaleri domaće ekipe stigli su do dva gola prednosti preko Soboleva i Larsona.

Naročito je taj gol Šveđanina bio nezgodan s obzirom na to da je pao u 44. minutu, pred sam odlazak na pauzu.

FK Lester

Međutim, Lester je ipak stigao da odgovori do kraja prvog dela igre. Samo minut kasnije bio je precizan Petson Daka, pojačanje ovog leta iz Salcburga, koji je dao gol i za vikend protiv Junajteda. Tada je postao prvi Zambijac koji je postigao gol u Premijer ligi.

Tačno osam minuta i 52 sekunde igre kasnije Zambijac je na svom kontu imao het-trik. On je postao prvi Zambijac i igrač Lestera, ne računajući kvalifikacije, koji je postigao tri gola na jednoj utakmicu u okviru UEFA takmičenja.

Taj rekord je popravio još jednim golom u 79. minutu. Do kraja meča Spartak je uspeo da uzvrati drugim golom Soboleva, ali nedovoljno za dramu u finišu.