LAKAZET DONEO BOD ARSENALU: Vrlo kvalitetan meč na završetku kola (FOTO)

premijer liga

Kristal Palas je treću uzastopnu utakmicu završio nerešeno

Objavljeno: 00:02h

Fudbaleri Arsenala i Kristal Palasa odigrali su u londonskom derbiju nerešeno 2:2 u utakmici osmog kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u osmom minutu golom Pjera Emerika Obamejanga, a izjednačio je Kristijan Benteke u 50. Kristal Palas je do preokreta došao pogotkom Odsona Eduara u 73. minutu, a Arsenal je imao dobru priliku da izjednači u završnici utakmice, kada je Pol Tirni u 87. minutu snažnim udarcem pogodio prečku. Bod domaćoj ekipi doneo je Aleksandar Lakazet golom u petom minutu nadoknade vremena.

Trener Kristal Palasa Patrik Vijera prvi put je kao trener predvodio ekipu protiv svog nekadašnjeg kluba Arsenala, čiji je bio kapiten.

Arsenal je vezao drugi remi, odnosno pet utakmica bez poraza u ligi i sa 11 bodova zauzima 12. mesto na tabeli. Kristal Palas je treću uzastopnu utakmicu završio nerešeno i ima osam bodova na 14. mestu na tabeli.

FK Arsenal, FK Kristal Palas

Premijer liga, 8. kolo:

Ponedeljak:

Arsenal - Kristal Palas 2:2 (1:0)

Subota:

Votford - Liverpul 0:5 (0:2) Lester - Mančester junajted 4:2 (1:1) Mančester siti - Barnli 2:0 (1:0) Aston Vila - Vulverhempton 2:2 (0:0) Sautempton - Lids 1:0 (0:0) Norič - Barnli 0:0 Brentford - Čelsi 0:1 (0:1)