BRAZIL PREKINUO NIZ POBEDA: Mesi BIZARNIM golom pogurao Argentinu do pobede protiv velikog rivala!

južna amerika kvalifikacije

Objavljeno: 09:49h

Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je prošle noći u Buenos Ajresu selekciju Urugvaja sa 3:0, nekoliko sati pošto je pobednički niz Brazila u južnoameričkim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo završen remijem sa Kolumbijom 0:0.

Brazil je prvi na tabeli sa 28 bodova, dok Argentina ima šest bodova manje. Obe selekcije su odigrale po deset utakmica.

Ekvador je treći sa 16 bodova, koliko ima i Urugvaj na četvrtom mestu, dok je Kolumbija peta sa bodom manje. Ove reprezentacije su odigrale po 11 mečeva.

Četiri najbolje reprezentacije plasiraće se na Svetsko prvenstvo 2022, dok će petoplasirani tim u doigravanje.

Argentina je povela u 38. minutu neobičnim golom Lionela Mesija. On je pokušao da doda loptu Nikolasu Gonzalesu, ali je on promašio što je prevarilo golmana Urugvaja pa je lopta završila iza njegovih ledja.

Pobedu Argentine potvrdili su Rodrigo de Paul golom u 44. i Lautaro Martines u 62. minutu.

Fudbalska reprezentacija Argentine

Argentina će u narednom kolu igrati protiv Perua, dok će Urugvaj otputovati u Brazil.

Reprezentacija Brazila je odigrala bez golova sa Kolumbijom u gostima. Brazilci su imali tri dobre prilike na utakmici ali je golman Kolumbije David Ospina izašao kao pobednik. Najbolju su propustili u 84. minutu koju nije iskoristio Antoni.

Fudbalska reprezentacija Brazila, Fudbalska reprezentacija Kolumbije

Kolumbija će u narednom meču dočekati Ekvador, koji je prošle noći izgubio od poslednjeplasirane Venecuele sa 2:1.

Bolivija je pobedila Peru sa 1:0 golom Ramira Vase u 85. minutu. Peru je ostao na 11 bodova i sedmi je na tabeli, dok je Bolivija deveta sa devet.

Fudbaleri Čilea pobedili su Paragvaj sa 2:0 i tako stigli do desetog boda i kvalifikacijama i zadržali šanse za plasman na Svetsko prvenstvo. Strelci za pobednički tim bili su Ben Breteton i Maurisio.

Paragvaj je ostao na šestoj poziciji sa 12 bodova.