SJAJNI PREVLJAK DONEO BOSNI DRUGO MESTO: Bugari poniženi u Litvaniji!

KVALIFIKACIJE ZA SP 2022

Prevljak je dao oba gola za "Zmajeve" i tako ih doveo na drugo mesto Grupe D, iza neprikosnovene Francuske

Odigrane su prve dve utakmice današnjeg programa kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Bosna i Hercegovina je ostvarila važnu pobedu na gostovanju Kazahstanu 2:0. Prevljak je dao oba gola za "Zmajeve" i tako ih doveo na drugo mesto Grupe D, iza neprikosnovene Francuske.

Bosna ima 6 bodova iz pet utkamica, a za drugo mesto će se boriti sa Ukrajinom (5 bodova iz pet utakmica) i Finskom (5 bodova iz četiri utakmioce). Kazahstan je poslednji sa 3 boda iz šest mečeva, od ukupno osam koliko će svaka selekcija odigrati u ovoj grupi.

Bugarska je praktično ostala bez šansi za plasman makar u baraž jer je poražena na gostovanju Litvaniji 3:1, kojoj su ovo prvi bodovi u takmčienju.

Lasickas je doveo domaće u vođstvo, izjednačio je Despodov u nastavku da bi u finišu Černih doneo slavlje Litvancima sa dva gola u tri minuta.

Bugarska ima 5 bodova iz šest utakmica u Grupi C a ispred njih je nedostižni evropski prvak Italija, ali i Švajcarska i Severna Irska sa po dva meča manje.