RIVER PLEJT SLAVIO U SUPERKLASIKU: Crveni karton Roha i majstorije Alvaresa rešile najveći derbi!

spektakl na monumentalu

River Plejt je sa 2:1 kao domaćin savladao Boku Džuniors u, po mišljenju mnogih, najvećem svetskom fudbalskom derbiju, argentinskom "Superklasiku".

Prvi put posle više od godinu i po dana navijači su prisustvovali "svetkovini" argentinskog i svetskog fudbala.

"Milioneri" su na svom Monumentalu najpre stekli igrača više u 16. minutu kada je dva žuta kartona skupio bivši defanzivac Spartaka i Mančester junajteda Markos Roho.

Do kraja poluvremena, najnoviji produkt Riverove škole Hulijan Alvares je majstorijom doneo prednost u 28. minutu, pa u 43. krunisao divnu akciju po desnoj strani.

U nmastavku je domaćin mogao da dodatno napuni mrežu "plavožutih", dva puta su pogađali stativu, ali je Boka na kraju čakj ublažila poraz golom rezerviste Zambrana u 94. minutu.

Tim Marsela Gajarda je ovim trijumfom izbio na prvo mesto Argentinske lige sa 30 bodova, ali i mečem više od drugoplasiranog Taljeresa (29).