JOVIĆ ASISTIRAO, BENZEMA OPET POGODIO, REAL OPET IZGUBIO: Viljareal je JEDINI neporažen, a tek je11. na tabeli!

La liga, 8. kolo

Real Sosijedad bi pobedom na gostovanju Hetafeu mogao da izbije na čelo

Espanjol je danas na svom terenu pobedio Real Madrid sa 2:1, u utakmici osmog kola španske La Lige.

Domaćin je poveo u 17. minutu golom Raula de Tomasa, a prednost je udvostručio Aleš Vidal u 60. minutu. Konačan rezultat postavio je Karim Benzema pogotkom u 71. minutu, posle asistencije Luke Jovića.

Espanjol je ostvario drugu pobedu i sa devet bodova zauzima 12. mesto na tabeli.

Real je pretrpeo prvi poraz u ligi ali je i dalje prvi na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i drugoplasirani aktuelni šampion Atletiko Madrid.

U Primeri je sada neporažen samo Viljareal koji je na svom terenu pobedio Betis sa 2:0.

Dvostruki strelac u pobedi "Žute podmornice" bio je Arno Gruneveld, koji je golove postigao u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i u 69. minutu.

Viljareal je posle druge pobede u prvenstvu zauzima 11. mesto na tabeli sa 11 bodova. Betis ima dva poraza i 10. je sa 12 bodova.

Granada je na svom terenu savladala Sevilju sa 1:0.

Jedini gol postigao je Ruben Roćina u 25. minutu.

Granada je ostvarila prvu pobedu u Primeri i sa šest bodova zauzima 17. mesto na tabeli.

Sevilja je pretrpela prvi poraz u ligi i propustila je priliku da se izjednači sa vodećima, iako ima utakmicu manje.

Zauzima četvrto mesto na tabeli sa 14 bodova, a po tri boda više imaju vodeći Real Madrid, Atletiko Madrid i Real Sosijedad na drugom i trećem mestu.

Posle utakmica osmog kola jedina neporažena ekipa u Primeri je Viljareal.

Ranije danas Elče je na svom terenu pobedio Seltu sa 1:0.