NOVI ŠERIF JE U GRADU: Zvezdin dželat utišao Madrid, Mesi prvi put pogodio u pobedi PSŽ-a nad Sitijem!

liga šampiona 2. kolo

Fudbaleri Šerifa pobedili su večeras u gostima Real Madrid sa 2:1, u drugom kolu Grupe D Lige šampiona

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na svom terenu ekipu Mančester sitija sa 2:0, u meču drugog kola Grupe A Lige šampiona.

Francuski tim je poveo golom Idrise Geja u osmom minutu, a najbolju priliku da izjednače gosti su imali u 26. minutu, kada je Rahim Sterling glavom iz peterca pogodio prečku, a u nastavku akcije prečku je pogodio i Bernardo Silva.

Konačan rezultat na meču postavo je svojim prvim golom za PSŽ Lionel Mesi u 74. minutu, udarcem sa ivice šesnaesterca.

U istoj grupi Briž je na gostovanju pobedio Lajpcig sa 2:1.

Domaći tim je poveo preko Kristofera Nkunkua u petom minutu, dok je belgijski tim do pobede došao golovima Hansa Vanakena u 22. i Matsa Ritsa u 41. minutu.

Na tabeli Grupe A vode PSŽ i Briž sa po četiri boda, Siti je treći sa tri boda, dok je Lajpcig na poslednjem mestu bez bodova.

Atletiko Madrid je na gostovanju pobedio Milan sa 2:1, u okviru Grupe B.

Rafael Leao je u 20. minutu doveo domaći tim u vodjstvo, a italijanski tim je devet minuta kasnije zbog drugog žutog kartona Franka Kesija ostao sa igračem manje.

Gosti su do preokreta došli golovima Antoana Grizmana u 84. minutu, i Luisa Suaresa iz penala u sedmom minutu nadoknade.

Liverpul je u okviru te grupe na gostovanju savladao Porto sa 5:1.

Gosti su poveli golom Mohameda Salaha u 18. minutu, a do poluvremena u strelce se upisao i Sadio Mane (45. minut).

Salah je svoj drugi gol postigao u 60. minutu, a jedini gol za Porto postigao je Mehdi Taremi u 75. minutu.

Do kraja meča dva gola upisao je i Roberto Firmino, u 77. i 81. minutu.

Liverpul je vodeći u Grupi B sa šest bodova, Atletiko Madrid je drugi sa četiri boda, Porto je na trećem mestu sa bodom, dok Milan nije upisao nijedan bod.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu Sporting sa 1:0, u drugom kolu Grupe C Lige šampiona.

Borusija je do vodjstva stigla golom Donijela Malena u 37. minutu. On je primio loptu u šesnaestercu, izbio sam isperd golmana i pogodio donji levi ugao gola Sportinga.

Ranije danas, u istoj grupi, Ajaks je kao domaćin pobedio Bešiktaš sa 2:0, golovima Stevena Berhojsa u 17. i Sebatijana Alea u 43. minutu.

Nakon dva kola, Ajaks i Borusija imaju po dve pobede, dok su Bešikataš i Sporting zabeležili po dva poraza.

U narednom kolu, Borusija će gostovat Ajaksu, dok će Bešiktaš dočekati Sporting.

Fudbaleri Šerifa pobedili su večeras u gostima Real Madrid sa 2:1, u drugom kolu Grupe D Lige šampiona.Šerif je poveo golom Jasura Jahšibojeva u 25. minutu.

On je odlično reagovao na centaršut Kristijana sa leve strane, i glavom sa pet metara savladao golmana Reala Kurtou.

Real je do izjednačenja stigao u 65. minutu golom Karima Benzmeme iz penala. Oboren je bio Vinisijus Žunior a sudija Lorens Viser je nakon konsultovanja VAR-a pokazao na "belu tačku". Benzema je realizovao penal preciznim šutem u levu stranu gola Šerifa.

Pobedu Šerifu doneo je Sebastijan Til u 90. minutu, preciznim udarcem u leve rašlje gola Reala.

Ranije danas, u istoj grupi, Šahtjor i Inter su odigrali nerešeno 0:0.

Posle dva kola, Šerif je prvi sa dve pobede, Real je drugi sa pobedom i porazom, dok su Inter i Šahtjor na deobi poslednjeg mesta sa po jednim remijem i porazom.

U narednom kolu, Šerif će gostovati Interu, dok će Real gostovati Šahtjoru.