KOŠTIĆ UPISAO ASISTENCIJU KOD IZJEDNAČUJUĆEG GOLA: Lajpcig na svom terenu napunio mrežu Herte (FOTO)

BUNDESLIGA, 6. KOL0

Bajer je u Leverkuzenu savladao Majnc sa 1:0

Objavljeno: 18:37h

Ajntraht je u Frankfurtu odigrao nerešeno 1:1 protiv Kelna u utakmici šestog kola Bundeslige, a ponovo je Filip Kostić bio spasilac svog tima pošto je asistirao za izjednačujući pogodak.

Fudbaleri Bajera pobedili su na svom terenu u Leverkuzenu Majnc sa 1:0, a jedini gol postigao je Florijan Virc u 62. minutu.

Fudbaleri Lajpciga napunili su mrežu Herte pošto su savladali tim iz Berlina ubedljivim rezultatom 6:0. Lajpcig je poveo u 16. minutu golom Kristofera Nkunkua, a prednost je udvostručio Jusuf Poulsen u 23. minutu, na asistenciju Nkunkua.

FK Lajpcig, FK Herta

Treći gol za domaće postigao je Nordi Mukiele u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, a u 60. minutu strelac je bio Emil Forsberg iz jedanaesterca. Nkunku je svoj drugi gol na utakmici postigao u 70. minutu, a konačan rezultat postavio je Amadu Hajdara u 77. minutu.

Bundesliga, 6. kolo

Petak: Grojter Firt - Bajern Minhen 1:3 (0:2) Iten 88 - Miler 10, Kimih 31, Grisbek 68ag

Subota: Ajntraht Frankfurt - Keln 1:1 (1:1) Bore 45+6 – Škiri 14 Hofenhajm - Volfsburg 3:1 (1:1) Kramarić 45+2, Baumgartner 74, Kaderabek 82 – Baku 25 Bajer Leverkuzen - Majnc 1:0 (0:0) Virc 62 Lajpcig - Herta Berlin 6:0 (3:0) Nkuku 16, 70, Poulsen 23, Mukijele 45+3, Forsberg 60 pen. Hajdara 77 Union Berlin - Arminija Bilefeld 0:0 18.30 Borusija Menhengladbah - Borusija Dortmund

Nedelja: 15.30 Bohum - Štutgart 17.30 Frajburg - Augsburg