EVROPSKI PRVAK POBEDOM KRENUO U ODBRANU TITULE: Bajern siguran u derbiju večeri (FOTO)

liga šampiona, 1. kolo

Ubedljiv trijumf ostvario je i Juventus na gostovanju u Švedskoj

Objavljeno: 23:36h

U utorak uveče odigrani su prvi mečevi Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

U derbiju večeri Bajern je bez većih problema kao gost pobedio Barselonu 3:0. Tomas Miler je u 34. minutu doneo vođstvo Bavarcima. Nemački predstavnik je bez problema branio svoj gol, a bio vrlo ubitačan kada krene ka protivničkom okviru. U 56. minutu Levandovski je povisio na 2:0, da bi isti igrač postavio konačan rezultat pet minuta pre kraja susreta.

FK Barselona, FK Bajern Minhen

Veliko iznenađenje umalo je viđeno u Kijevu u istoj grupi E, gde je Dinamo u trećem minutu nadoknade već počeo da slavi pobedu protiv Benfike, ali je VAR pokazao da je bio ofsajd pri pogotku Mikole Šaparenka.

Fudbaleri Viljareala i Atalante odigrali su nerešeno 2:2, u prvom kolu Grupe F Lige šampiona. Strelci za Viljareal bili su Manu Trigueros u 39. i Arnaut Danžuma u 73. minutu. Golove za Atalantu postigli su Remo Frojler u šestom i Robin Gosens u 83. minutu.

Viljareal je od 84. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Fransis Koklen. Ranije danas u istoj grupi Jang Bojs je pobedio Mančester junajted sa 2:1.

U Grupi G, Lil i Volfsburg odigrali su meč bez pogodaka. Volfsburg je od 63. minuta, nakon drugog žutog kartona koji je dobio Džon Bruks, igrao sa igračem manje. Ranije danas, Sevilja i Salcburg takođe su odigrali nerešeno 1:1.

Fudbaleri Čelsija pobedom su počeli odbranu titule u Ligi šampiona, pošto su na svom terenu bili bolji od ruskog Zenita sa 1:0, u prvom kolu Grupe H. Gol odluke postigao je Romelu Lukaku u 69. minutu.

FK Čelsi, FK Zenit

U istoj grupi Juventus je u gostima savladao ekipu Malmea sa 3:0. Tim iz Torina je pitanje pobednika na ovom meču rešio već u prvom poluvremenu kada je postigao sva tri gola. Aleks Sandro je bio strelac prvog gola u 23. minutu, da bi u 45. i 46. mrežu domaćeg tima zatresli Paulo Dibala sa penala i Alvaro Morata.

Fudbaleri Čelsija će u drugom kolu gostovati Juventusu, dok će Zenit ugostiti Malme.