HRVATSKA DOBILA KOMŠIJSKI DERBI: Crna Gora kiksnula, Danska mreža i dalje mirna, Bosna remizirala!

kvalifikacije za sp

Sledeće utakmice kvalifikacije se igraju u oktobru

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je večeras u Splitu selekciju Slovenije sa 3:0, u meču šestog kola Grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Domaća selekcija je do pobede došla golovima Marka Livaje u 33., Marija Pašalića u 66. i Nikole Vlašića u 94. minutu.

U istoj grupi Rusija je na svom terenu bila bolja od Malte sa 2:0, dok je Slovačka kao domaćin pobedila Kipar (2:0).

Holandija je kao domaćin pobedila Tursku sa 6:1, u meču Grupe G.

Već u prvom minutu prednost domaćoj selekciji doneo je Devi Klasen, a zatim je het-trik postigao Memfis Depaj, golovima u 16., 38. i 54. minutu.

U strelce su se upisali i Gus Til u 80., Donjel Malen u 90., dok je gol za Tursku postigao Džengiz Under u drugom minutu nadoknade.

Norveška je na svom terenu u okviru te grupe savladala Gibraltar sa 5:1, dok su Crna Gora i Letonija odigrali nerešeno, bez golova.

Antoan Grizman sa dva gola u 25. i 54. minutu doneo je Francuskoj tri boda u meču, koji su na svom terenu igrali protiv Finske.

U Grupi D Bosna i Hercegovina i Kazahstan odigrali su nerešeno 2:2.

Danska je u Grupi F na svom terenu bila bolja od Izraela sa 5:0, Škotska je pobedila Austriju na gostovanju 1:0, dok su Farska Ostrva na svom terenu savladala Moldaviju 2:1.