SRBIJA SVOJIM PROMAŠAJIMA I GREŠKAMA ISPUSTILA DVA BODA: Orlovi u Dablinu osvojili "samo" bod!

kvalifikacije za sp

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 22:46h

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je 1:1 sa Republikom Irskom u Dablinu.

Povela je Srbija u 20. minutu kada je posle kornera Tadića glavom loptu u mrežu posla Sergej Milinković Savić.

I nakon toga, pa sve do kraja smo gledali festival šansi Srbije. Mora se reći da je fenomenalan golman Irske Bazunu.

Sama statistika kaže da je Srbija imala 10 udaraca u gol, mašili su Mitrović, Kostić Tadić, Radonjić.

Nepisano pravilo u fudbalu je da kada se svoje šanse ne iskoriste da stigne kazna.

Tako je nažaolost bilo u 86. minutu, tada je u kaznenom, Sergej ispucao loptu koja je pogodila Milenkovića i lopta je otišla u našu mrežu.

Srbija je sada na 11 bodova, i više nije na čelu tabele, Dok su Irci sada došli do svog drugog boda.

Ovim je završen ovaj septembarski ciklus, Srbija sledeću utakmicu igra u oktobru devetog u gostima Luksemburgu, Irska ide u Azerbejdžan.

SASTAVI:

IRSKA: Bazunu - Omobamidele, Dafi, Igan - Doerti, Mekgret, Kulen, Hendrik, Meklin - Brauni - Ajda

SRBIJA: Rajković - Milenković, Veljković, Pavlović - Đuričić, Gudelj, Milinković Savić, Kostić - Tadić - Vlahović, A. Mitrović

II POLUVREME

89. minut - Gudelj pogađa prečku sa gotovo pola terena.

86. minut - KATASTROFA! Autogol Nikole Milenkovića. Ispred gola je Sergej Milinković Savić napucao Milenkovića od koga je lopta otišla u mrežu.

85. minut - Žuti za Radonjića.

83. minut - Tadić je završio utakmicu, njega menja Maksimović-

79. minut - Sada je Sergej imao šansu i to posle prekida koji je izveo Tadić.

74. minut - Opet brani Bazunu, sjajan pas je uputio Pavlović ka Radonjiću koji je šutirao ali je sjajan bio golman Irske.

70. minut - Prve izmene kod Srbije, ulaze Radonjić i Jović, a izlaze Đuričić i Vlahović.

66. minut - Već je tri izmene izvršio Keni, Stojković i dalje ništa ne menja.

60. minut - Nova šansa za Mitrovića i nova odbrana Bazunua.

57. minut - Posle prodora Đuričića po desnoj strani, uposlio je Mitrovića čiji je šut odbranio Bazunu.

52. minut - Odgovara Srbija sa presingom, sada Irska ima problema da prenese loptu na suprotnu polovinu. Iz ovoga nismo uspeli da stvorimo neku opasnu šansu za gol.

48. minut - Pritisak Irske, naša odbrana je pod pritiskom.

Kraj prvog poluvremena

I POLUVREME

41. minut - Kostić pravo u Bazunua.

39. minut - Šut Mitrovića na asistenciju Vlahovića.

30. minut - Prvi žuti za Irce, koji je dobio Ajda posle povlačenja Pavlovića.

29. minut - Lepa kombinacija Tadića i Kostića na desnoj strani, nakon koga je Kragujevčanin ubacio loptu po zemlji, na nju je naleteo Milenkovič koji je šutirao pored gola.

25. minut - Nakon greške Milinković Savića, pogodio je protivničkog igrača i na kraju je Đuričić morao da ga ruši i dobije žuti karton.

20. minut - GOL ZA SRBIJU 0:1! Sergej Milinković Savić. Nakon kornera sa leve strane, Sergej je na prvoj stativi samo zakačio loptu i ona je završila u mrežu Irske.

17. minut - Pokušaj Hendrika koji je završio pored gola.

15. minut - Dva udarca zaredom Nemanje Gudelja, oba išla u golmana.

11. minut - Prva šansa za Irsku, kada je pogrešio Mitrović koji je poklonio loptu Ircima, a iz te akcije srećom po nas nisu ozbilnjijne ugrozili gol Rajkovića.

4. minut - Velika prlika za Vlahovića, a pre toga je oduzeta lopta Dafiju.

3. minut - Prvi korner za Srbiju koji je izveo Tadić, posle kojeg je loptu morao da boksuje Bazunu, pre toga je priliku imao Đuričić nakon centaršuta Kostića.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Srbije.