RONALDO RASTUŽIO IRSKU I SRBIJU: Bosna remizirala sa Francuskom, kao i Crna Gora sa Turskom!

kvalifikacije za sp

Portugal je prvi sa 10 bodova, Srbija je druga sa sedam, Luksemburg je treći sa šest, dok Irska i Azerbejdžan nemaju nijedan bod.

Fudbaleri Portugala pobedili su večeras na svom terenu selekciju Republike Irske sa 2:1, u meču četvrtog kola kvalfikacija za Svetsko prvenstvo, u okviru Grupe A.Udarac sa "bele tačke" Kristijana Ronalda je u 15. minutu odbranio irski golman, a gol za vodjstvo Irske postigao je Džon Igan u 45. minutu, nakon centaršuta iz kornera.

Ronaldo je glavom postigao dva gola, u 89. i 96. minutu, i tako je doneo pobedu domaćoj selekciji.

U grupi gde se nalazi i selekcija Srbije, Luksemburg je na svom terenu pobedio Azerbejdžan sa 2:1.

Francuska i BIH odigrali su nerešeno 1:1, u Strazburu.

Edin Džeko je doveo goste u vodjstvo u 36. minutu, a izjednačio je Antoan Grizman četiri minuta kasnije.

U 51. minutu igrač domaće selekcije Žil Kunde dobio je direktan crveni karton.

Francuska je prva u Grupi D sa osam bodova, dok je BIH na četvrtom mestu sa dva boda.

Rusija i Hrvatska odigrali su u Moskvi nerešeno 0:0, u meču Grupe H.

U istoj grupi nerešeno su odigrali Slovenija i Slovačka (1:1), dok je Malta savladala Kipar (3:0).

Hrvatska i Rusija nalaze se na deobi prvog mesta sa po sedam bodova, a treća Slovačka ima bod manje, dok Slovenija, Malta i Kipar imaju pon četiri boda.

Norveška i Holandija odigrali su u Grupi G nerešeno 1:1.

Gol za domaću selekciju u Oslu postigao je Erling Holand u 20. minutu, a bod Holandiji doneo je Devi Klasen u 37. minutu.

U istoj grupi Crna Gora je u nadoknadi došla do boda na gostovanju Turskoj (2:2), a Letonija je na svom terenu pobedila Gibraltar sa 3:1.

Turska je prva u grupi sa osam bodova, dok po sedam bodova imaju Holandija, Crna Gora i Norveška.