ZVEZDINA DUPLA POBEDA ZA GRUPNU FAZU LIGE EVROPE: Katai, Pavkov i Borjan overili evropsku jesen!

plej-of za ligu Evrope

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na blogu Espresa

Objavljeno: 22:36h

Crvena zvezda je gostovala rumunskom FK Kluž u revanš utakmici plej-ofa za Ligu Evrope i ostvarila još jednu pobedu - 2:1.

Šampion Srbije je doneo veliku prednost (4:0) iz prvog meča u Beogradu, a večeras overio ukupni trijumf i izborio svoje treće učešće u grupnoj fazi Lige Evrope.

Trener Dejan Stanković opredelio se za očekivan sastav - istih startnih 11 kao na stadionu Rajko Mitić. Filipo Falko nije ni otputovao sa ekipom. Njegov kolega Marius Šumudika je odabrao ofanzivniju postavu za revanš.

1 / 5 Foto: Starsport©

Zvezda je povela već u četvrtom minutu nakon što je Degenek fauliran posle kornera. Katai je bio precizan sa bele tačke iako je Arlauskis zakačio loptu.

Kluž se postepeno razigrao pa izjednačio preko Debeljuha, ali su crveno-beli opet uspostavili ravnotežu krajem prvog dela.

U nastavku su opet krenuli žustrije, a golman Balgradan koji je zamenio Arlauskisa na poluvremenu, napravio je velik kiks, poklonio loptu Pavkovu a napoadač Zvezde rešio sve dileme.

Aleksandar Dragović

Mogli su domaći da izjednače iz penala koji je skrivio Dragović, ali Deak nije najbolje šutirao, Borjan ga je pročitao i odbranio. Poslednjih 13 minuta Zvezda je imala igrača više jer je dva žuta kartona dobio Rodriges.

Dioni je mogao da učini trijumf uverljivijim, ali mu je Balgradan odbranio zicer.

Glavni sudija bio je kontroverzni Englez Majkl Oliver. Među malobrojnom publikom bilo je i nekoliko stotina navijača Crvene zvezde.

Žreb za grupnu fazu Lige Evrope je u petak u podne.

II POLUVREME

90. minut - nema nadoknade, kraj utakmice.

88. minut - Ben je prebacio odbranu i sjajno proigrao Dionija, ali je njegov udarac iz prve odbranio Balgradan.

81. minut - Imao je Ben priliku posle prodora Dionija, ali su se odbranili fudbaleri Kluža.

Dejan Stanković

78. minut - Rodriges je zaradio drugi žuti i crveni karton.

76. minut - Petrović je zamenio Sanoga.

73. minut - nove izmene: Dioni umesto Pavkova, Nikolić umesto Kataija. Kod domaćih: Alibek umesto Debeljuha, a Omrani umesto Kostakea.

Navijači Crvene zvezve

69. minut - opomena za Rodrigesa.

66. minut - Deak je napustio teren, umesto njega u timu domaćina je iskusni Kipčiju. I Stanković je izvrpio izmene: Krstičić i Pankov su zamenili Ivanića i Dragovića.

FK Crvena zvezda, Milan Borjan

63. minut - Dragović je skrivio penal faulom nad Debeljuhom, dobio žuti karton, ali je Borjan odbranio penal Deaku koji je šutirao u levu starnu gola kapitena Zvezde!

61. minut - Ivanić je sjajno probio po levoj starni, ali je njegov pas kroz peterac presreo i izbacio loptu Kamora.

Milan Pavkov

53. minut - GOL - Balgradan je izašao na jednu loptu i katastrofalno je ispucao, po zemlji i pravo do Pavkova koji je poslao u praznu mrežu - 1:2!

46. minut - zanimljive izmene: Petrila je zamenio Pauna, a Balgradan golmana Arlauskisa na startu drugog dela.

I POLUVREME

45+3. minut - Zvezda je opet uspostavila ravnotežu, kraj prvog poluvremena.

42. minut - požuteo je i Sigurjonson.

39. minut - i Sanogo je zaradio javnu opomenu.

FK Crvena zvezda

34. minut - GOL - Kostake je posle prekida probio po desnoj strani, ispao je Rodić, i centrirao na drugu stativu. Lopta je preletela Borjana, a Debeljuh je lako sproveo u mrežu - 1:1!

31. minut - Rodić je u skoku odneo Maneu pa je dobio žuti karton.

24. minut - sada je kapiten Zvezde odbio udarac sa distance Sigurjonsona.

23. minut - velika prilika i nekoliko udaraca u istom napadu za Kluž. Šutevi su izblokirani, a poslednjio je odbranio nogama Borjan iako je već padao.

15. minut - žuti karton za Degeneka.

14. minut - prvi malo opasniji napad Kluža, dobili su korner. Naseli su potom na ofsajd zamku.

Aleksandar Katai

4. minut - GOL - Zvezda je izvela korner, domaćin se odbranio, svi su krenuli nazad kada je Oliver pokazao na belu tačku! Video je faul nad Degenekom. Arlauski je zakačio loptu posle šuta Kataija, ali je ona ipak završila u mreži - 0:1!

1. minut - počela je utakmica.

SASTAVI:

ZVEZDA: Borjan - Rodić, Degenek, Dragović, Gobeljić - Ivanić, Sanogo - Kanga, Katai, Ben - Pavkov.

Na klupi su: Popović, Gordić, Gajić, Pankov, Eraković, Babić, Petrović, Krstičić, Nikolić, Srnić, Dioni, Krstović.

KLUŽ: Arlauskis – Manea, Cibotarju, Graovac, Kamora – Deak, Rodriges, Sigurjonson, Kostake – Debeljuh, Paun

Stadion: Dr Konstantin Radulesku (Kluž).