ŠERIF PO PRVI PUT U LIGI ŠAMPIONA: SALCBURG slavio i u Danskoj, ŠAHTJOR posle mnogo sreće poslednju ušao u elitu!

kvalifikacije za ligu šampiona plej of

Posle večerašnjih utakmica poznati su svi učesnici nove sezone Lige šampiona

Fudbaleri Šerifa iz Tiraspolja odigrali su 0:0 u Zagrebu protiv Dinama (prva 3:0 za Šerif) što je bilo dovoljno da se prvi put u istoriji plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona.

Revanš utakmica je bila baš po meri ekipe iz Moldavije. Sa malo prilika i dešavanja na terenu, tako da su gosti na miru može se reći odigrali ovaj meč.

Moldavci su do elite stigli tako što su redom eliminisali prvo albansku Teutu, potom Alaškert, pa Crvenu zvezdu i na kraju Dinamo iz Zagreba.

Salcburg je pobedio i u revanšu Brenbi sa 2:1 i tako se sa ukupnim rezultatom od 4:2 plasirao u grupnu fazu Lige šampiona.

Šahtjor je posle 120 minuta fudbala se posle remija sa Monakom od 2:2 nastavio tradiciju igranja u Ligi šampiona.

Moramo reći da je ukrajinski tim imao mnogo sreće u 114. minutu kada je Agilar postigao autogol (nešto slično kao Zvezda 91') i tako omogućio Šahtjoru da ode u grupnu fazu.