RASPUCANI MANČESTER SITI: Liverpul maksimalan posle dva kola! (FOTO)

premijer liga 2. kolo

Rutinsku pobedu zabeležila je Aston Vila u Birmingemu nad Njukaslom

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Norič sa 5:0, u drugom kolu Premijer lige. Tim Krul je prvo dao autogol, a potom su strelci bili Džek Griliš, Ajmerik Laport, Rahim Sterlin i Rijad Mahrez. Sitiju je ovo prva pobeda, posle poraza od Totenhema na početku sezone.

Aston Vila je rezultatom 2:0 bila bolja od Njukasla u Birmingemu. Lids i Everton igrali su 2:2, a Kristal Palas i novajlija Brentford bez golova.

Brentford je neporažen u prva dva kola debitantske sezone u engleskom prvenstvu, posle pobede nad Arsenalom u prvom kolu.

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu ekipu Barnlija sa 2:0, u utakmici drugog kola Premijer lige.

Posle pobede nad Noričem u gostima, "crveni" su danas slavili i u prvom meču na Enfildu u novoj sezoni golovima Dioga Žote u 18. i Sadia Manea u 69. minutu.

FK Liverpul

Liverpul je poveo 18. minutu kada je Žota spremno dočekao sjajan centaršut Kostasa Cimikasa i glavom poslao loptu iza ledja golmana Barnlija za veliko slavlje navijača na prepunom Enfildu.

Desetak minuta kasnije mrežu gostiju zatresao je i Mohamed Salah, ali je taj gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Liverpul je i nakon toga nastavio da preti, dok je Barnli najbolju šansu u prvom poluvremenu imao u samom finišu kada je Džejms Tarkovski za malo iskoristio grešku golmana domaćih Alisona.

Na početku drugog poluvremena poništen je i gol Barnliju zbog ofsajda Ešlija Barnsa, da bi pobedu Liverpula potvrdio Mane u 69. minutu posle sjajne akcije domaćih i asistencije Trenta Aleksandera Arnolda.

Liverpul će u narednom kolu dočekati Čelsi, dok će Barnli, koji sada ima dva poraza, ugostiti Lids.

U poslednjem meču koji je odigran u subotu fudbaleri Brajtona pobedili su Votford sa 2:0. Strelci su bili Šejn Dafi u 10. i Nil Mope u 41. minutu susreta.

FK Brajton, FK Votford

Brajton je ostvario i drugu pobedu na početku nove sezone engleskog prvenstva, dok je Votford upisao poraz posle trijumfa na startu sezone.