PRVI PORAZ PARTIZANA U OVOJ SEZONI: Crno-beli će u Beogradu morati da pobede ukoliko žele nastavak evropske priče!

kvalifikacije za ligu konferencija plej of

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 00:40h

Fudbaleri Partizana poraženi su od Santa Klare sa 2:1 u prvom meču plej ofa kvalifikacija za Ligu Konferencija.

Nije ni počela utakmica, a Santa Klara je povela. Akciju je posle centaršuta sa leve strane završio Karlos Žunior koji se najbolje snašao i savladao Popovića, mada ni odbrana Partizana nije bila najbolja.

Posle ovog lošeg starta, dugo je trebalo fudbalerima Partizana da se opasulje i krenu odlučnije ka golu Fernandeša. Imali su domaći u prvom poluvremenu još dve dobre šanse da udvostruče prednost. Prvo je posle lošeg ispucavanja Popovića Karlos mogao do gola, a posle izvedenog auta sa desne strane Boateng je pogodio prečku.

FK Partizan

Partizan nije imao nekih izglednih prilika i prvom delu tek po neki pokušaj i to posle kornera, prvo Saničanin preko gola ,a onda Rikardo pored gola. Imao je i Jojić dva slobodnjaka iz izglednih pozicija ali je u oba slučaja pogodio živi zid.

I drugo je počelo kao i prvo.

Ponovo je Santa Klara posle samo četiri minuta igre postigla gol. Ovoga puta to je uradio Morita koji je u kaznenom prostoru obišao oba štopera Partizana i lako savladao Popovića.

FK Partizan

Ali crno-beli napokon odgovaraju Natho je iz slobodnog udarca loptu poslao na levu stranu kaznenog gde je bio Šćekić koji je vratio u sredinu, a tamo se našao Vujačić koji je glavom poslao u mrežu. Gol je postignut u 54. minutu

Posle toga je Partizan stao što su domaći iskortistili i imali nekoliko opasnih šansi.

A u 69. minutu je lako moglo biti 2:2, kada je prvo šut Sume odbranio Fernandeš,a onda je Markovićev šut izabčen sa gol linije.

Do kraja meča smo videli više kartona nego šansi, tako da je ostalo Santa Klara sva, Partizan jedan.

Revanš je za sedam dana na stadionu Partizana.

Sastavi:

SANTA KLARA (4-3-3) : Fernandeš; Ramos, Boateng, Vilanueva, Mansur; Morita, Karvaljo (K), Linkoln; Karlos, Kosta, Patrik.

PARTIZAN (4-2-3-1) : Popović; Urošević, Vujačić, Saničanin, Miljković; Jojić, Šćekić; Marković (K), Natho, Holender; Rikardo

II POLUVREME

90+4. minut - Novi žuti za Partizan dobija Saničanin.

90+3 minut - Urošević dobija žuti zbog kojeg neće igrati u revanšu.

FK Partizan

90. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena.

86. minut - Žuti zbog odgurivanja dobija Lutovac.

85. minut - Isto kao pre sedam dana umesto Markovića na terenu je Terzić.

82. minut - Linkoln je šutirao iskosa sa 20 metara, a lopta je završila pored gola Popovića.

77. minut - Nova izmena kod Partizana. Umesto Šćekića na terenu je Lola Smiljanić.

75. minut - Povredio se Morita koji će morati da napusti teren, njega menja Žoao Afonso.

FK Partizan

69. minut - Velika prilika za Partizan, prvo je Suma šutirao a odbranio Fernandeš, da bi potom Marković volejem uputio udarac ka golu gde su domaći izbacili loptu sa gol linije.

66. minut - Prva izmena kod Santa Klare, Rikardinjo ulazi u igru, a zamenio je Ruija Koštu.

60. minut - Sjajna odbrana Popovia posle šuta Linkolna iz slobodnog udarca, potom je imao šanse Japanac Morita srećom Partizan se odbranio.

FK Partizan

56. minut - Suma dobija žuti

55. minut - Prve izmene kod Partizana, ušli su Suma i Lutovac a igru napustili Holender i Natho.

54. minut - GOOOOOOOLLLLLLL! Partizan smanjuje prednost Santa Klare. Igor Vujačić je strelac. Uigrana akcija crno-belih, posle prekida koji je izveo Natho, loptu je poslao ka Šćekiću koji je glavom poslao u srce kaznenog gde je bio Vujačič koji je glavom zakucao u mrežu.

FK Partizan

49. minut - Novi gol za Santa Klaru. Posle gužve u kaznenom prostoru Morita se najbolje snašao obišao Saničanina i Vujačića i loptu poslao u donji levi ugao gola Popovića.

46. minut - Prva izgledna prilika za Partizan. Marković je probio po desnoj strani ušao u kazneni ali je nejgov šut iašo pravo u golmana Santa Klare.

Kraj prvoj poluvremena

I POLUVREME

40. minut - Nakon novog kornera za Partizan, Rikardo je šutirao glavom pored gola.

38. minut - Posle trećeg kornera, prva ako se može nazvati prilika za Partizan. Sa leve strane kaznenog prostora je volejem šutirao Saničanin preko gola.

33. minut - Prvi žuti karton u Partizanu je dobio Miloš Jojić.

FK Partizan

30. minut - Tražili su crno-beli penal posle odgurivanja Rikarda od strane štopera Boatenga, od svega toga su samo dobili korner, posle kog se ništa nije desilo.

28. minut - Nova prilika za Santa Klaru. Iskosa sa leve strane kaznenog prostora je šutirao Rui Košta, srećom po Partizan lopta je išla pravo u golmana.

24. minut - Prečku je podogio Boateng posle auta sa desne strane. Mada je loptu malo kačio Popović.

20. minut - Imali su crno-beli prvi korner na utakmici posle kog nije bilo šanse po gol, pre toga je novi slobodan udarac imao Jojić koji opet je zaustavljen od strane živog zida i zbog toga je Partizan i imao korner.

FK Partizan

18. minut - Katastrofalna greška Popovića, na ispucavanju je pogodio Karlosa Žuniora u glavu. Srećom lopta je otišla pored gola.

15. minut - Crno-beli kao da malo preuzimaju igru, u poslednjim minutima se više igra na polovini Santa Klare.

10. minut - Ponovo je bilo gužve ispred gola Partizana i jedne nesigurne intrevencije Popovića, ali srećom nije bilo opasnosti po gol.

6. minut - Imao je Partizan slobodan udarac blizu kaznenog prostora. Njega je izveo Jojić koji je samo pogodio živi zid.

FK Partizan

4. minut - Vodi Santa Klara! Posle centaršuta Patrika u kaznenom se najbolje snašao Karlos koji je sa pet metara savladao Popovića.

2. minut - Prilika za Santa Klaru volejem je sa nekih 20. metara pokušao Košta.