DUGA NOĆ U BELFASTU: Penali odlučili pobednika, Kepa heroj Čelsija (FOTO)

SUPERKUP EVROPE

Tragičar utakmice bio je kapiten Viljareala Raul Albiol

Fudbaleri Čelsija osvojili su Superkup Evrope pošto su u Belfastu savladali Viljareal posle boljeg izvođenja penala 6:5.

U regularnom delu rezultat je bio 1:1. Čelsi je poveo golom Zijeha u 27. minutu, a izjednačenje je doneo Đerar Moreno u 73. minutu susreta.

FK Čelsi, FK Viljareal

Nakon egala u regularnom delu otišlo se u produžetke koji nisu bili previše sadržajni, pa je odluka o pobedniku pala posle penal serije.

Tragičar utakmice bio je kapiten Viljareala Raul Albiol, kome je Kepa Arizabalaga u sedmoj seriji odbranio penal.

Obe ekipe sada se okreću startu takmičenja u domaćim prvenstvima. Čelsi će kao domaćin u prvom kolu Premijer lige igrati u subotu protiv Kristal Palasa, dok će Viljareal u ponedeljak dočekati Granadu.