BRAZILU PRIPALA VELIKA DRAMA U FINALU: Malkom pogodio za odbranu olimpijskog trona (FOTO)

olimpijske igre, fudbal

Objavljeno: 17:01h

Fudbaleri Brazila osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama, pošto su u finalu posle produžetaka pobedili Španiju sa 2:1.

Rezultat je nakon 90 minuta igre bio 1:1. Brazil je poveo u nadoknadi prvog poluvremena golom Mateusa Kunje, a Španci su do izjednačenja stigli preko fudbalera Real Sosijedada Mikela Ojarzabala u 61. minutu utakmice. Konačan rezultat je golom u 108. minutu postavio Brazilac Malkom.

Fudbaleri Brazila su na taj način odbranili zlato osvojeno na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine.

U meču za treće mesto odigranom u petak, fudbaleri Meksika pobedili su domaću selekciju Japana rezultatom 3:1.